вітаміни

Який час оптимальний для прийому вітамінів: основні правила

Прийом деяких вітамінів у певний час доби може знизити ризик розвитку побічних ефектів. Наприклад, залежно від типу вітаміну вживання харчової добавки разом з їжею може підвищити його засвоюваність організмом і покращити вплив на загальний стан здоров’я.

Час вживання додаткових нутрієнтів в основному гнучкий.

Про правила прийому вітамінів розповіли експерти Держлікслужби.

Правила прийому вітамінів

Вітамін С безпечно приймати в рекомендованих кількостях у будь-який час доби. Він природним чином міститься в різноманітних рослинних продуктах, включаючи апельсиновий сік, грейпфрут і лимони, також багаті на вітамін С чорна смородина та ківі. Організм не накопичує вітамін С, тому люди повинні вживати його щодня, краще – невеликими порціями протягом дня.

Вітаміни групи В. Існує 8 різних вітамінів групи В, кожен з яких виконує окрему функцію в організмі. Типи вітамінів групи В: тіамін; рибофлавін; вітамін В6; ніацин; біотин; вітамін В12; фолієва кислота; пантотенова кислота. Загалом безпечно приймати кілька вітамінів групи В одночасно. Деякі компанії також пропонують вітамінні комплекси, які є комбінаціями добової норми кожного вітаміну групи В. Враховуючи здатність вітамінів групи В підвищувати рівень енергії, найкращий час для прийому цих вітамінів — після пробудження. Крім того, нещодавні дослідження показують, що вітамін B6 потенційно може перешкоджати сну та викликати яскраві сновидіння. Щоб уникнути цього несприятливого ефекту, можна вживати вітаміни групи В вдень.

Жиророзчинні вітаміни необхідні в невеликих кількостях. Крім того, надмірне вживання жиророзчинних вітамінів може бути шкідливим або навіть токсичним для організму людини. До жиророзчинних вітамінів відносять: вітамін А; вітамін D; вітамін Е; вітамін К. Жиророзчинні вітаміни розчиняються в олії. Із цієї причини людям, які потребують додаткового їх вживання, доцільно приймати їх разом з їжею, щоб покращити засвоєння.

Пренатальні вітаміни. У Настанові спеціальної групи з профілактичних послуг США (US Preventive Services Task Force Recommendation Statement), рекомендовано жінкам, які планують завагітніти, приймати фолієву кислоту щодня перед зачаттям. Якщо пренатальні вітаміни посилюють відчуття нудоти, жінка може розглянути можливість їх прийому з невеликою кількістю їжі.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook