Полівітаміни покращують пам’ять у літніх людей

Щоденний прийом полівітамінів може уповільнити вікове погіршення пам’яті. Про це свідчать результати дослідження під керівництвом вчених з Колумбійського університету.

Результати дослідження опубліковані в журналі American Journal of Clinical Nutrition.

У новому дослідженні взяли участь понад 3500 людей.

«Когнітивні порушення є основною проблемою здоров’я для літніх людей, і це дослідження показує, що може бути простий і недорогий спосіб допомогти людям літнього віку уповільнити погіршення пам’яті», — говорить керівник дослідження Адам М. Брікман.

Учасники приймали вітаміни щоденно, і вже через рік вони повідомили про покращення пам’яті. За оцінками дослідників, покращення, яке зберігалося протягом трирічного періоду дослідження, було еквівалентно приблизно трьом рокам вікового погіршення пам’яті. Ефект був більш вираженим в учасників із серцево-судинними захворюваннями.

Результати нового дослідження узгоджуються з іншим недавнім дослідженням за участю понад 2200 людей літнього віку, яке виявило, що щоденний прийом полівітамінів покращує когнітивні функції, запам’ятовування та увагу.

«Є докази того, що люди з серцево-судинними захворюваннями можуть мати дефіцит деяких вітамінів та мікроелементів, а полівітамінний комплекс може скорегувати рівень вітамінів і мікроелементів, тому найкращий ефект спостерігався в групі з ССЗ», – говорить Брікман.

Джерело: ScienceDaily


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook