Лікарі дали поради, як вберегти себе від цукрового діабету II типу

Цукровий діабет – це хронічне захворювання, що проявляється тривалим підвищенням рівня глюкози в крові вище норми. Хвороба призводить до серйозних пошкоджень серця, судин, очей, нирок та нервів.  Існує декілька типів діабету: цукровий діабет І типу, цукровий діабет ІІ типу, гестаційний діабет та інші. Цукровий діабет ІІ типу є найбільш поширеним серед населення.

Експерти ЦГЗ МОЗ України розповіли про профілактику цукрового діабету II типу.

Як вберегти себе та рідних від цукрового діабету II типу?

Лікарі дають такі поради:

  1. Збільште фізичну активність. Регулярні фізичні навантаження допоможуть вам позбутися зайвої ваги, знизити рівень цукру в крові, підвищити чутливість клітин до інсуліну.
  2. Дотримуйтеся здорового харчування. При виборі типу харчування для профілактики або при діабеті потрібно проконсультуватися зі спеціалістом та враховувати ваші індивідуальні особливості, аби не зашкодити організму.
  3. Стежте за вагою. Якщо у вас ожиріння чи надмірна вага, ризик захворіти на діабет зростає. Доведено, що втрата надмірної ваги сприяє поліпшенню здоров’я.
  4. Утримуйтеся від куріння та відмовтеся від алкоголю. Чим більше ви курите, тим більший ризик діабету. Надмірна кількість алкоголю також впливає на ризик розвитку хвороби.
  5. Пам’ятайте, сімейний лікар може докладно проконсультувати вас щодо ризиків, пов’язаних із цукровим діабетом II типу, а також, за потреби, призначити додаткові аналізи для діагностики. Тому потрібно вчасно звертатися до лікаря.

Джерело: ЦГЗ МОЗ України


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook