У МОЗ уточнили строки запровадження е-рецептів на рецептурні лікарські засоби

10 лютого на сайті МОЗ для громадського обговорення оприлюднено проєкт наказу Міністерства, яким пропонується внести зміни до наказу МОЗ України від 17.08.2007 р. № 490 «Про затвердження Переліків отруйних та сильнодіючих лікарських засобів», а також викласти в новій редакції Правила виписування рецептів на ЛЗ і вироби медичного призначення.

Проєктом уточнюються строки запровадження е-рецептів на рецептурні ЛЗ в Україні:

  • з 01 квітня 2022 року ЛЗ, що відносяться до антибактеріальних лікарських засобів для системного застосування, класифікуються за кодом АТХ (анатомо-терапевтично-хімічним) – J01 згідно з даними Державного реєстру лікарських засобів України та підлягають відпуску з аптек, їхніх структурних підрозділів за рецептом згідно з інструкцією для медичного застосування, за кошти пацієнта та/або інших джерел, не заборонених законом, крім бюджетних коштів;
  • з 01 липня 2022 року ЛЗ, які містять наркотичні засоби, психотропні речовини, у чистому вигляді або в суміші з індиферентними речовинами, що підлягають відпуску з аптек, їхніх структурних підрозділів за рецептом згідно з інструкцією для медичного застосування, за кошти пацієнта та/або інших джерел, не заборонених законом, крім бюджетних коштів;
  • з 01 жовтня 2022 року всіх ЛЗ, що підлягають відпуску з аптек, їхніх структурних підрозділів за рецептом згідно з інструкцією для медичного застосування або на пільгових умовах чи безоплатно.

Повідомляється, що до введення обов’язку виписувати рецепти на ЛЗ та медичні вироби у формі електронного документа, медичні працівники можуть виписувати рецепти у паперовій формі.

Будьте в курсі всіх останніх новин у сфері медицини та фармації. Підписуйтесь на наш Telegram-канал https://t.me/readrap.

Джерело: МОЗ України

Раніше ми писали, українців попередили, що скоро антибіотики продаватимуться за новими правилами.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook