Чорнослив захищає жінок від остеопорозу – дослідження

Остеопороз – це захворювання, що характеризується втратою кісткової маси та вмісту кальцію в кістковій тканині. Він може послабити кістки настільки, що навіть кашель або підняття важких предметів може спричинити перелом. У групі ризику – жінки в перші кілька років після менопаузи.

Вчені з Пенсільванського університету проаналізували дані 16 досліджень на тваринах, а також інші дослідження науковців. Вони з’ясували, що вживання чорносливу було пов’язане з меншим окислювальним стресом та запаленням, а також із зміцненням кісток.

Результати дослідження опубліковані в журналі Advances in Nutrition.

Виявилося, що вживання близько 10 плодів сливи щодня протягом року покращує щільність кісток. Крім того, вживання від 50 до 100 грамів чорносливу щодня протягом шести місяців запобігало повній втраті щільності кісток.

«У жінок в період менопаузи нижчий рівень естрогену може спровокувати виникнення окисного стресу та запалення, що збільшує ризик ослаблення кісток, яке може призвести до переломів», – каже Конні Роджерс, доцент кафедри дієтології та фізіології Пенсільванського державного університету.  Він додає: «Додавання чорносливу в раціон може допомогти захистити кістки жінок».

Раніше ми писали, вчені виявили корисні властивості селену для мозку.

Джерело: Yahoo!Life

Будьте в курсі всіх останніх новин у сфері медицини та фармації. Підписуйтесь на наш Telegram-канал https://t.me/readrap.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook