Компенсація

За ускладнення чи смерть після вакцинації в Україні виплачуватимуть компенсацію

За ускладнення чи смерть після вакцинації в Україні виплачуватимуть компенсацію. У разі смерті людини компенсацію зможуть отримати родичі. Відповідне рішення ухвалили на засіданні Кабміну.

Які суми компенсації передбачені:

*у разі встановлення групи інвалідності, пов’язаної з ускладненнями, що виникли через використання ліків проти коронавірусу або після вакцинації:

  • 400-кратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 1 січня (у 2022 році – 992 400 грн) – для осіб з інвалідністю І групи,
  • 350-кратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб (у 2022 році – 868 350 грн)- для осіб з інвалідністю ІІ групи,
  • 300-кратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб (у 2022 році – 744 300 грн) – для осіб з інвалідністю ІІІ групи.

*у разі смерті, що настала внаслідок використання ліків проти коронавірусу або після вакцинації, членам сім’ї, батькам, утриманцям померлого виплатять 750-кратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 1 січня (у 2022 році – 1 860 750 грн).

Відповідно до постанови, якщо компенсацію, пов’язану з ускладненнями внаслідок використання ліків, буде отримано за процедурою Всесвітньої організації охорони здоров’я у рамках глобальної ініціативи “COVAX”, тоді ця державна компенсація людині вже не виплачується. Виплати у разі встановлення особі інвалідності призначає та виплачує МОЗ.

Також читайте, скільки українців померло після вакцинації.

Джерело: Informator


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook