Чай

Вчені з`ясували, від яких хвороб може врятувати чай та чому він такий корисний

На шостому міжнародному симпозіумі, організованому Tea Council of the USA, вчені обговорили користь популярного та улюбленого напою – чаю. На їхню думку, чай допомагає у лікуванні ССЗ, у лікуванні когнітивних порушень і навіть у профілактиці раку.

Чай містить багато корисних речовин, у тому числі флавоноїди, L-теанін і кофеїн. Деякі властивості чаю обумовлені високим вмістом флавоноїдів, які мають антиоксидантні та протизапальні властивості.

Вчені на симпозіумі обговорили користь чаю у трьох сферах: у лікуванні ССЗ, у лікуванні когнітивних порушень, у профілактиці онкологічних захворювань.

Когнітивні порушення

Ряд досліджень показують, що вживання чаю пов’язане з поліпшенням когнітивних функцій. Декілька невеликих рандомізованих контрольованих досліджень показали, що вживання чаю може призвести до короткочасного покращення уваги. Вчені вважають, що присутність теаніну та кофеїну в цьому напої може викликати почуття спокою та покращення уваги.

Серцево-судинні захворювання

Згідно з проведеними дослідженнями, щоденне вживання чаю пов’язане зі зниженням ризику серцево-судинних захворювань на 2%, зниженням ризику інсульту на 4% та зниженням ризику смертності від серцево-судинних захворювань на 4%. Користь чаю при ССЗ пов’язане зі зменшенням окислювального стресу, з поліпшенням регуляція рівня глюкози у крові.

Профілактика раку

Здоровий спосіб життя, який включає і правильне харчування, і фізичні вправи, може знизити ризик розвитку раку. Проте вчені застерігають, що зараз немає достатньої кількості доказів користі чаю у профілактиці онкологічних захворювань.

«Існують результати доклінічних досліджень, що свідчать про антиканцерогенні властивості чаю, а також про користь флавоноїдів», –говорить професор Інституту біомедичних досліджень IDIBELL Bellvitge Рауль Замора-Рос. Однак він також звертає увагу, що потрібні додаткові дослідження на людях, щоб підтвердити ці корисні властивості чаю.

Нагадуємо, раніше вчені дослідили, у яких випадках ромашковий чай перед сном допомагає, а в яких – ні.

Джерело: MedicalNewsToday


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook