Комарі

Вчені з’ясували, чому комарі найчастіше кусають людей

Вчені виявили, що в деяких регіонах комарі, які переносять вірус Viscerophilus tropicus, що викликає жовту лихоманку, вірус Зіка та Денге, еволюціонували, щоб кусати лише людей.

Результати дослідження опубліковані в журналі Nature.

«Ми вирішили дослідити, як ці комарі розрізняють запахи людей та тварин, – сказала Керолін Лінді Макбрайд, доцент кафедри екології, еволюційної біології та неврології.

Перед цим дослідженням вчені думали, що мозок комара повинен мати складну, витончену систему, що дозволяє відрізняти запах людей від тварин. Але це виявилось не так.

«Простота нас здивувала. Комарі розвинули напрочуд простий механізм розпізнавання людського запаху, незважаючи на многокомпонентність запаху людини. Для мене це справжня еволюція», – сказала Макбрайд.

Мозок комара має 60 нервових центрів, які формують так звані клубочки. Вчені виявили, що для пошуку жертви комарі використовують лише 2 клубочки – один реагує на всі запахи (у тому числі на запах людини), а другий – тільки на людину. Таким чином, комару вдається швидше знайти потрібну жертву.

Нагадуємо, раніше вчені з’ясували, який колір одягу людини може приваблювати комарів.

Джерело: ScienceDaily

Будьте в курсі всіх останніх новин у сфері медицини та фармації. Підписуйтесь на наш Telegram-канал https://t.me/readrap.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook