Комар

Вчені з’ясували, який колір одягу людини може приваблювати комарів

Згідно з новим дослідженням, комарів притягує певний колір одягу людини, завдяки якому вони обирають свою жертву.

Американські вчені провели експеримент із самками комарів виду Aedes aegypti. У результаті вони з’ясували, що комарів перш за все приваблює колір одягу людини.

Про це повідомляє New Atlas.

Попередні дослідження показали, що комарів приваблює запах вуглекислого газу, який видихає людина. Але тепер вчені виявили, що ще одним фактором, який впливає на вибір жертви для укусу, є колір її одягу.

Вчені перевірили реакцію самок комарів на візуальні та нюхові сигнали. У камері дослідники розмістили крапки різних кольорів і запускали туди вуглекислий газ. Виявилося, що комарі летять до точок червоного, оранжевого, чорного або зелено-блакитного кольору, якщо спочатку відчують запах вуглекислого газу. Але якщо такого запаху вони не відчули, комарі не реагували на точки, якого б кольору вони не були.

Вчені вважають, що шкіра людини, незалежно від кольору та відтінку, дає сильний червоно-жовтогарячий сигнал очам комарів. У ході експерименту на людях вони з’ясували, що навіть якщо комарі вловлять сильний запах вуглекислого газу, а одяг буде, наприклад, зеленого кольору, у тому числі, якщо на руках одягнені рукавички, то комарі ігноруватимуть таку людину.

Нагадуємо, лікар розповів, чому звичка гризти нігті небезпечна для здоров’я.

Джерело: ТСН

Будьте в курсі всіх останніх новин у сфері медицини та фармації. Підписуйтесь на наш Telegram-канал https://t.me/readrap.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook