Вчені знайшли новий метод боротьби з ожирінням печінки

Фізичні вправи допомагають пацієнтам, у яких діагностована неалкогольна жирова хвороба печінки, впливаючи на обмін речовин в організмі. До такого висновку прийшли вчені з Університету Східної Фінляндії.

Результати дослідження були опубліковані в журналі Scientific Reports.

Неалкогольна жирова хвороба печінки  (стеатоз) є найпоширенішим захворюванням печінки, що вражає приблизно 25% населення світу. Накопичення жиру в печінці можна зменшити за рахунок зниження ваги та дотримання дієти, що сприяє зміцненню здоров’я.

У новому дослідженні вчені вивчили вплив фізичних вправ на обмін речовин у пацієнтів із неалкогольною жировою хворобою печінки. Дані нового дослідження свідчать про те, що у порівнянні з просто втратою ваги, ефект від інтенсивних тренувань може стати важливим клінічним показником для покращення стану хворих, у яких діагностовано стеатоз.

Згідно отриманих результатів дослідження, фізичні вправи можуть допомогти пацієнтам при ожирінні печінки, навіть без зниження ваги та зміни дієти.

Раніше ми писали, у новому дослідженні вчені виявили зв’язок між захворюванням печінки та підвищеним вживанням алкоголю.

Джерело: MedicalXpress


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook