Як зберегти здоров’я очей: офтальмолог дала поради людям будь-якого віку

Сучасні технології суттєво полегшують наше життя, дозволяючи завжди тримати руку на пульсі та за лічені хвилини отримувати потрібну інформацію. Однак існує й інша сторона питання: довготривале використання гаджетів (ноутбук чи сматрфон) призводить до того, що зір може погіршитись через постійне навантаження.

Лікар-офтальмолог Тетяна Баран перерахувала ефективні поради, дотримання яких допоможе зберегти здоров’я очей.

Правильно харчуйтесь

“Цинк, вітаміни А, Е, С, омега-3, жирні кислоти, лютеїн – поживні речовини, які можуть допомогти запобігти віковим проблемам із зором”, – пояснює експертка.

Займайтесь спортом

Регулярні фізичні вправи допоможуть підтримувати здорову вагу, а це допоможе уникнути цукрового діабету другого типу, високого кров’яного тиску, високого рівня холестерину, які можуть призвести до проблем з очима і втрати зору.

Носіть сонцезахисні окуляри

Правильно підібрані окуляри допоможуть захистити очі від ультрафіолетових променів сонця. Занадто багато ультрафіолетового випромінювання збільшує шанси розвитку катаракти, дегенерації макули та меланоми в рази. Обирайте окуляри, що блокують від 99 до 100% променів.

Правильно працюйте за комп’ютером

Робіть перерви кожні 20 хвилин. Також вставайте хоча б кожні дві години на 15-хвилинну перерву.

Уникайте контакту рук з очима

Це важливо для всіх, але особливо для тих, хто носить контактні лінзи. Перш ніж торкатися очей, необхідно вимити руки з милом. Це пов’язано з тим, що мікроби та бактерії, які занесені в очі пальцями, можуть викликати очні інфекції, такі як кон’юнктивіт, навіть можуть занести вірус застуди та грипу.

Джерело: Апостроф

Будьте в курсі всіх останніх новин у сфері медицини та фармації. Підписуйтесь на наш Telegram-канал.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook