Кішки проти собак: вчені намагаються з’ясувати, хто з них корисніший для здоров’я

Більшість людей впевнені, що домашні тварини корисні для здоров’я їхнього господаря. Вчені з різних країн намагаються з’ясувати, від якого з вихованців більше користі.

У 80-х роках минулого століття провели дослідження, яке показало, що у людей, які мають собаку або кота, набагато більші шанси вижити після інфаркту.

Наразі відомо, що власники тварин рідше відвідують лікарів, купують менше ліків, краще сплять та мають нормальний кров’яний тиск. Але щодо користі від різних вихованців думки вчених розходяться.

Щодо котів, то до кінця невідомо, як саме вони впливають на нормалізацію артеріального тиску: самою своєю присутністю, тактильним контактом, через ігри або розмови з ним.

З собаками все більш-менш зрозуміло: тиск знижується, коли людина гладить собаку або розмовляє з нею.

Перевага утримання собаки в тому, що завдяки щоденним прогулянкам, у господаря підвищується фізична активність, а отже і покращується здоров’я.

Але й коти також е менш корисні, ніж собаки.

Відомо, що коли кіт муркоче, він вібрує з частотою 20-140 Гц. А ця частота, судячи з досліджень, позитивно впливає на відновлення рухливості суглобів, загоєння кісток і м’язів після травм.

Врешті вчені прийшли до висновку, що коти й собаки приблизно однаково корисні для здоров’я своїх господарів. А обирати вихованця потрібно виключно за своїм смаком.

Раніше ми писали, бактерії котів допоможуть людям у лікуванні захворювань шкіри.

Джерело: Радіо Трек

Будьте в курсі всіх останніх новин у сфері медицини та фармації. Підписуйтесь на наш Telegram-канал.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook