Вчені розгадали секрет, як вірус простого герпесу поширився світом

Науковці з Кембриджського університету вважають, що вірус простого герпесу HSV-1 поширився світом в бронзовому столітті. Важливу роль у розповсюдженні вірусу відіграла масова міграція людей і поява практики поцілунків між ними.

Результати дослідження опубліковані в журналі Science Advances.

Вчені з’ясували, що один із варіантів вірусу герпесу почав широко поширюватися планетою 4,5 тисячі років.

За словами вірусологині Шарлотти Хоулдкрофт, усі варіанти сучасного простого герпесу в Європі мають спільного предка із бронзового віку. Вірус простого герпесу з’явився ще мільйони років тому.

У новому дослідженні вчені виявили в тисячах людських поховань по всьому світу лише в 4 осіб ДНК герпесу. Найстаріша знахідка герпесу має вік 1 500 років.

Аналіз ДНК вірусу у цих людей показав, що вірус герпесу дуже схожий на вірус, який викликає герпес сьогодні, та його витоки можна простежити до бронзового віку. 4,5 тисячі років тому зі сходу до Європи почалися масові міграції людей, що призвело до демографічного вибуху на цій території та могло стати причиною швидкого розповсюдження вірусу.

Але вчені припускають, що у поширенні вірусу простого герпесу також могли зіграти важливу роль поцілунки. Хоча поцілунки в той час і не були нормою для людського суспільства, але існує раннє свідчення про те, що люди все ж таки цілувалися, що могло пришвидшити розповсюдження вірусу планетою.

Раніше науковці із Кембриджського університету виявили нові важливі деталі в роботі механізму інфікування вірусу простого герпесу. Завдяки цьому процес створення довгоочікуваної вакцини буде відбуватися швидше.

Джерело: Фокус

Будьте в курсі всіх останніх новин у сфері медицини та фармації. Підписуйтесь на наш Telegram-канал.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook