У США пропонують перейменувати мавпячу віспу – нова назва має бути не дискримінаційною

У США звернулися до ВООЗ з проханням перейменувати мавпячу віспу. Мовляв, ця назва травмує ЛГБТ-спільноту.

Про це повідомляє Le Monde.

Комісар охорони здоров’я Нью-Йорку Ашвін Васан звернувся до ВООЗ із пропозицією змінити назву інфекційної хвороби “мавпяча віспа”. На його думку, така назва травмує представників ЛГБТ-спільноти та темношкірих та зачіпає етнічні й сексуальні меншини у питаннях расизму. Зокрема, він вважає, що інфіковані можуть ізолюватися і не звертатися через сором до лікарів.

«Ми дедалі більше занепокоєні потенційно руйнівними та стигматизуючими наслідками, які можуть спричинити повідомлення про вірус “мавпячої віспи” на вразливі спільноти», — заявив Васан.

Голова ВООЗ відповів, що наразі експерти консультуються щодо нової назви для хвороби, тож невдовзі мавпячу віспу перейменують.

Нагадаємо, 98% випадків зараження мавпячою віспою припадають на геїв, бісекусуалів чи чоловіків, які мали секс з чоловіками.

Раніше понад 30 науковців написали про термінову необхідність у “недискримінаційній та нестигматизувальній” назві для вірусу та захворювання, яке він викликає. Вони заявили, що подальша згадка про вірус “як про африканський” є неточною та дискримінаційною.

Джерело: Новини Live


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook