Названі захворювання, які підвищують ризик розвитку остеоартриту

Такі захворювання як астма або екзема можуть підвищувати ризик розвитку остеоартриту. До такого висновку прийшли американські вчені.

Результати дослідження опубліковані в журналі Rheumatic Diseases.

Остеоартроз (ОА) – ​це найпоширеніша форма артриту. Але, незважаючи на високу поширеність захворювання, досі вчені не знайшли ефективних ліків. Лікування головним чином зосереджується на зменшенні симптомів. Залежно від своєчасності проведення лікувальних заходів можливе сповільнення патологічного процесу, а також покращення повсякденної функціональної активності та якості життя.

У новому дослідженні взяли участь 117 346 людей. Виявилось, що люди з астмою або з алергічним захворюванням шкіри мають на 58% вищий ризик розвитку остеартриту. Особливо збільшувався ризик розвитку остеартриту у тих людей, які одночасно страждали від астми і від екземи.

Вчені також встановили, що ризик остеоартриту залежить від того, коли було діагностовано астму або екзему. Якщо астму діагностували до 20 років, ризик розвитку остеоартриту був ще більшим – на 22%. А в разі діагностики екземи у дорослому віці ризик знижується до 5%.

Збільшення ризику розвитку остеоартриту може бути пов’язане з високим рівнем запалення в організмі, яке зазвичай відбувається при астмі та екземі. Крім того, деякі ліки, які призначають для лікування цих захворювань, також можуть мати вплив на розвиток остеоартриту.

Вчені підкреслюють, що їхні результати є важливими для розуміння взаємозв’язку між різними захворюваннями та ризиком розвитку остеоартриту. Вони сподіваються, що ці дані допоможуть розробити нові методики профілактики та лікування цієї хвороби

Джерело: MedicalXpress


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook