Антибіотикорезистентність

Вчені з’ясували, що стійкі до антибіотиків бактерії вбивають 1,2 млн людей на рік

Міжнародна група вчених під керівництвом Університету Вашингтону оцінила кількість смертей, проаналізувавши медичні картки пацієнтів та наукові дослідження зі 204 країн.

Згідно отриманих даних, у 2019 році від захворювань, на розвиток яких вплинула стійкість бактерій до антибіотиків, померли до 5 мільйонів людей. Водночас 1,2 мільйона людей померли безпосередньо внаслідок впливу стійких до ліків бактерій.

Дослідження вчених опубліковано в журналі Lancet.

Науковці попереджають про небезпеку антибіотикорезистентності.

«Якщо не зупинити поширення стійкості до протимікробних препаратів, то багато бактерій у майбутньому стануть більш смертоносними, ніж сьогодні», – йдеться у повідомленні.

Також в повідомленні зазначається, що від резистентності до антибіотиків найбільше постраждали бідні країни. За оцінками, найвища смертність через резистентність спостерігається в країнах Африки на південь від Сахари та Південній Азії, де сягає 24 смертей на 100 тисяч людей. Натомість у країнах із високим рівнем доходу це 13 смертей на 100 тисяч.

У ВООЗ рекомендують не вимагати в лікарів призначення антибіотиків, якщо медпрацівник запевняє, що можна обійтися і без них.

Нагадуємо, нещодавно опублікований звіт у Lancet свідчить, що загроза антибіотикорезистентості в світі зростає.

Джерело: Hromadske

Будьте в курсі всіх останніх новин у сфері медицини та фармації. Підписуйтесь на наш Telegram-канал https://t.me/readrap.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook