антибіотикорезистентність

Деякі бактерії стають більш стійкими до антибіотиків через пандемію – ВООЗ

Хоча антибіотики не здатні ні попереджувати, ні лікувати вірусні інфекції, пандемія COVID-19 призвела до суттєвого зростання вживання антибактеріальних засобів у світі. ВООЗ попереджає, що стійкість бактерій до антибіотиків тільки зростає. Нещодавно стало відомо, що бактерії, які викликають інфекцію крові, також виявляють стійкість до антибактеріальних засобів.

Про це свідчить звіт ВООЗ за 2020 рік, повідомляє Reuters.

Надмірне та/або зловживання антибіотиками допомогло бактеріям стати стійкими до багатьох методів лікування.

Високі рівні (вище 50%) резистентності були зафіксовані при дослідженні бактерій, які зазвичай викликають небезпечні інфекційні захворювання. Найбільш антибіотикорезистентними бактеріями виявились Klebsiella pneumoniae і Acinetobacter spp.

K. pneumonia, яка викликає інфекцію крові, стала стійкою до антибіотиків групи карбапенеми.

Acinetobacter spp може викликати пневмонії, трахеобронхіти, інфекції кров’яного русла, сечового тракту, катетер-асоційовані та ранові інфекції. Смертність при ацинетобактерній інфекції зазвичай дуже висока та становить 20–60 %.

У ВООЗ також нагадали, що в 2019 році 1,2 мільйона людей померли через бактеріальні інфекції, які виявились стійкими до антибіотиків.

Автори звіту також зазначають, що визначити стійкість до антибіотиків не завжди вдається через недостатнє проведення досліджень, особливо в країнах із низьким і середнім рівнем доходу.

Джерело: Reuters


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook