сон

Вчені розповіли про дивовижні речі, які відбуваються з людиною під час сну

Коли людина спить, вона практично відрізана від зовнішнього світу, але її мозок не перестає працювати.

Вчені розповіли, що відбуваться з мозком людини під час сну. Про це повідомляє Високий Замок.

1. Відбувається кілька циклів сну

Спочатку організм проходить першу стадію повільного сну. Ми почи­наємо спати, але все ще частково усві­млюємо навколишню дійсність. Піс­ля другої та третьої стадій починається фаза швидкого сну. Під час неї нам сняться сни. Повний цикл становить 90−120 хвилин і повторюється 4−5 ра­зів за ніч.

2. Із мозку виводяться відхо­ди

За даними досліджень, під час сну активізується система виведення відходів. Через мозок швидше про­ганяється спинномозкова рідина. Так видаляються токсичні речовини. На­приклад, молекулярне сміття, яке на­копичується за день і може призвести до хвороби Альцгеймера та деменції.

3. У пам’яті відкладається нова формація

Під час сну мозок пере­міщає інформацію з короткочасної пам’яті у довгострокову. Тому сон та­кий важливий для навчання. Він бук­вально допомагає закріпити отриману інформацію для подальшого викорис­тання.

4. На якийсь час втрачаємо здатність рухатися

У фазі швидкого сну мозок відключає нейрони, які від­повідають за рух. Такий тимчасовий параліч потрібен для нашої безпеки. Завдяки ньому ми не рухаємося, не штовхаємось і взагалі не відтворюємо свої дії зі сновидінь. Цей стан зазвичай триває близько 20 хвилин.

5. Мозок поповнює запаси енер­гії

Організму в цілому та мозку зо­крема потрібна достатня кількість сну, щоб правильно функціонувати. Це по­яснює, чому ми переїдаємо, коли не висипляємось.

6. Автоматизуються рухові нави­чки

У фазі швидкого сну мозок кон­солідує відомості про отримані рухові навички. Як тільки інформація про дію потрапляє у скроневу частку, більше не потрібно про неї думати. Ви будете виконувати все автоматично.

7. Мозок опрацьовує важливу інформацію

За даними досліджень, під час сну наш мозок опрацьовує важливу інформацію. Тож зранку ухвалити рішення буде простіше.

8. Віддаляємося від реальності

У фазах глибокого сну мозок відклю­чається від навколишнього світу. Цим пояснюються такі явища, як розмови та ходьба уві сні. За даними Американ­ського національного фонду з проблем сну, ймовірність аномальної поведінки зростає, коли ми довго не висипає­мось.

9. Зростає творчий потен­ціал

Вчені з Каліфорнійського універ­ситету виявили, що під час сну мозок вловлює віддалені асоціації між даними. Вдень ми їх просто не поміча­ємо. Після сну учасники експерименту на 33% частіше знаходили креативні рішення.

Джерело: Високий Замок


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook