новий клас антибіотиків

Нові антибіотики можуть допомогти в лікуванні мультирезистентного туберкульозу

Кожен четвертий зареєстрований в Україні випадок – це мультирезистентний (тобто стійкий до антибіотиків) туберкульоз, що не піддається лікуванню існуючими препаратами.

Згідно з результатними нещодавнього дослідження, яке провели вчені з Університету Сунчуньхян, новий клас антибіотиків є високоефективним проти стійкого до ліків туберкульозу. Якщо вдасться провести клінічні випробування, ці ліки зможуть вилікувати багатьох людей від  мультирезистентного туберкульозу.

Результати дослідження опубліковані в журналі PLOS Biology.

Щоб винайти нові ліки, вчені досліджували екстракти лікарських рослин з антибактеріальними властивостями.

Виявилось, що з рослини цинанхум (Cynanchum atratum), яка використовується в традиційній китайській медицині, можна виділити Deoxypergularinine, що здатний пригнічувати ріст бактерій туберкульозу.

Вченим вдалося знайти сполуку, націлену безпосередньо на бактерії Mycobacterium tuberculosis з безпечними для мікробіому властивостями, тобто ці ліки не впливають на мікробіом кишківника.

«Хоча будуть потрібні подальші дослідження, низька ефективна доза та високий рівень безпеки виявленої сполуки показують, що ці нові ліки, ймовірно, будуть гарною альтернативою поточній схемі лікування туберкульозу», – сказав автор дослідження Хо-Йон Сонг.

Нещодавно ми писали, вчені розробили нову вакцину від туберкульозу, яка  ефективна і для профілактики, і для лікування захворювання.

Джерело: MedicalXpress

Будьте в курсі всіх останніх новин у сфері медицини та фармації. Підписуйтесь на наш Telegram-канал https://t.me/readrap.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook