вакцинація

Вчені придумали, як знизити втому після вакцинації від COVID-19

Деякі люди почуваються погано після проведення вакцинації від COVID-19. Вони можуть відчувати втому та біль у місці ін’єкції, а дехто скаржиться на головний біль. Нещодавно вчені запропонували спосіб, як знизити втому після вакцинації.

Результати дослідження опубліковані в журналі PLOS Biology.

Вчені з Медичної школи Дьюка-НУС у Сінгапурі провели аналіз зразків крові людей, вакцинованих від COVID-19. Вони виявили різні молекулярні характеристики і визначили, в якому випадку люди відчувають втому після вакцинації. Крім того, вони провели дослідження на мишах та з’ясували, що зміна способу введення вакцини може знизити втому після щеплення.

Вчені перевірили зразки крові 175 медичних працівників, які отримали щеплення від COVID-19. Цей аналіз показав, що люди, які відчували помірну втому після вакцинації, частіше мали вищу базову експресію генів.

Після цього вчені перевірили 2 способи введення вакцини: внутрішньом’язово та внутрішньошкірно. Миші, яким вакцину вводили внутрішньошкірно, майже не відчували втому. Вчені хочуть провести додаткові дослідження, щоб краще вивчити цей спосіб вакцинації від коронавірусу на людях.

Раніше ми писали, індійські вчені розробили універсальну вакцину, ефективну проти всіх штамів коронавірусу.

Джерело: MedicalXpress

Будьте в курсі всіх останніх новин у сфері медицини та фармації. Підписуйтесь на наш Telegram-канал https://t.me/readrap.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook