Вчені знайшли спосіб зупинити поширення коронавірусу в лікарнях

Науковці розробили пластик, який руйнує віруси. Його планують використовувати у лікарнях та будинках для людей похилого віку.

Команда з Королівського університету в Белфасті каже, що їхня пластикова плівка дешева і може бути використана для виготовлення захисного спорядження для лікарів. Пластик вивільняє хімічні речовини, які руйнують вірус.

Дослідження було опубліковано у журналі Journal of Photochemistry and Photobiology B: Biology.

Дослідження показали, що вірус Covid здатний виживати на деяких поверхнях до 72 години, а норовірус, відомий як зимове блювання, може виживати поза організмом протягом двох тижнів.

Команда хіміків і вірусологів досліджувала матеріали, що самостерилізуються. Ідея полягає в тому, щоб зробити матеріал настільки ворожим до вірусу, що він не зможе там вижити.

Дослідники використовували тонкі листи пластику, що містять наночастинки діоксиду титану. Вони реагують з ультрафіолетовим світлом.

«Це перший випадок, коли щось подібне було розроблено», – сказав професор Ендрю Міллс з хімічного факультету університету.

Він додав: «Ця плівка може замінити багато одноразових пластикових плівок, які використовуються у сфері охорони здоров’я, оскільки вона має додаткову цінність, що полягає в самостерилізації без будь-яких реальних додаткових витрат».

Матеріал був протестований в лабораторії та показав свою ефективність.

У контрольованих лабораторних умовах на пластик, що самостерилізується, було вміщено близько мільйона вірусних частинок. Це набагато перевищує кількість вірусу, яка потрібна для початку інфекції.

«Вона перетворюється з мільйона вірусів на ніщо, і ми можемо побачити ефект менш ніж за одну годину і максимальну смерть за дві години», – сказав доктор Коннор Бемфорд з Медичної школи в Королівському університеті.

Джерело: Конкурент


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook