хворі на коронавірус

МОЗ очікує пік нової хвилі коронавірусної хвороби у січні

За останніми даними МОЗ очікує пік нової хвилі коронавірусної хвороби у січні. При цьому, все менше людей робить щеплення. Лише за минулий тиждень щеплення від COVID-19 зробили 75 тис. осіб, що на 25% менше за передостанній.

Про це повідомляє Михайло Радуцький на своєму Telegram-каналі.

Наразі 85% летальних випадків від COVID-19 за минулий тиждень – це люди віком від 60 років. Люди похилого віку перебувають у групі ризику через ймовірність важкого перебігу хвороби або смерті внаслідок неї. Статистика від профільного міністерства показує, що рівень вакцинації у цій віковій категорії доволі низький.

За даними МОЗ, за час вакцинальної кампанії щеплення зробили понад 8 млн людей похилого віку. У категорії 60-69 років вакциновано 50%, 70-79 років – 33%, старше 80 років – лише 19%. Йдеться про первинний курс вакцинації. Якщо ж рахувати із бустерними дозами, то показники будуть ще нижчі. Невакциновані люди похилого віку мають великий ризик при захворюванні на COVID-19. За минулий тиждень 40% інфікованих з цієї категорії та 85% померлих.

Якщо взяти загальні цифри, то перше бустерне щеплення зробили лише 8% українців, ще не зробили повторне щеплення 12 млн українців. Відповідно вони не мають повноцінного захисту від захворювання.

«Закликаю всіх українців, а особливо з груп ризику, вакцинуватись від COVID-19 та захистити себе від тяжкого перебігу хвороби. В умовах війни – це необхідність. Адже госпіталізований пацієнт від коронавірусу займає місце у лікарні, яке може знадобитись пораненому військовому або цивільному внаслідок бойових дій», – зазначає Михайло Радуцький.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook