мозок людини

Вчені виявили несподіваний зв’язок між жировими клітинами і мозком

Нове відкриття вчених з інституту Говарда Хьюза дозволить використовувати нові стратегії для терапії ожиріння. Науковці з’ясували, що мозок отримує сигнали від жирових клітин і може впливати на метаболічні процеси.

Результати дослідження опубліковані в журналі Nature.

Зазначається, що організм людини використовує сигнальні молекули для регулювання вироблення енергії. У новому дослідження команда вчених вивчала локалізовані в жировій тканині нейрони, щоб зрозуміти механізм їх взаємодії з мозком людини.

Виявилося, що клітини в жировій тканині безпосередньо пов’язані з гангліями спинного мозку, а не, як вважалося раніше, з парасимпатичною нервовою системою.

«Наше відкриття свідчить про те, що мозок людини активно досліджує її жир, а не просто пасивно отримує повідомлення про нього», –  говорить автор дослідження Лі Є.

Вчені з’ясували, що майже половина клітин жирової тканини підключається не до симпатичної нервової системи, а до сенсорної нервової системи.

Також вони виявили підвищену метаболічну активність в жировій тканині — у відповідь на блокування в роботу включалася парасимпатична нервова система, яка починала перетворювати білий жир в бурий.

Згідно з дослідженням вчених, симпатична нервова система запускає процес спалювання жиру, а сенсорні нейрони його відключають.

Нове відкриття вчених може допомогти людям, які ведуть боротьбу з ожирінням.

Джерело: ScienceAlert,  Interesno.

Раніше ми писали, дієтолог поділилася трьома способами, як налаштувати мозок на схуднення.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook