Індія розробляє свою першу вакцину проти раку шийки матки

Інститут сироватки Індії (SII), найбільший у світі виробник вакцин, розробив першу в країні вакцину проти раку шийки матки.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, рак шийки матки — одне з найрозповсюджених онкологічних захворювань у світі. У 2020 році було зафіксовано 604000 нових випадків раку шийки матки і 342000 смертей через це онкологічне захворювання.

Зазначається, що вірус папіломи людини 16 і 18 типу спричиняє рак шийки матки у 70% випадків. У компанії заявляють, що вакцинація проти ВПЛ може запобігти онкологічним захворюванням.

«Індійська вакцина зробить нашу країну самодостатньою в стримуванні жіночої смертності, спричиненої раком шийки матки», — сказав у заяві виконавчий директор SII Адар Пунавалла.

Він сказав журналістам, що вакцина надійде в продаж через кілька місяців, спочатку для індійського ринку, а потім вона буде доступна і для інших ринків. Вакцина може коштувати від 200 до 400 рупій ($2,51-$5,03), і компанія планує виробити близько 200 мільйонів доз за два роки.

Вакцину вводитимуть за допомогою шприца для ін’єкцій двома дозами дітям віком 9-14 років і трьома дозами підліткам і дорослим віком від 15 до 26 років.

Джерело: Reuters

Можливістю діагностувати рак шийки матки на ранніх (безсимптомних) стадіях ми зобов’язані грецькому біологу Георгіосу Папаніколау. Що відомо про життя вченого та про його відкриття, завдяки якому вдалося врятувати мільйони життів?


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook