віл

Профілактика ВІЛ: українцям пропонують новий надійний метод профілактики захворювання

У світі з’явився новий метод доконтактної профілактики вірусу імунодефіциту людини (далі — ДКП) — за допомогою використання ін’єкційного препарату тривалої дії. Відповідні настанови розроблені Всесвітньою організацією охорони здоров’я.

Про це повідомляє Центр громадського здоров’я МОЗ України.

Зазначається, що для профілактики ВІЛ пропонують ін’єкційний каботегравір тривалої дії (далі — CAB-LA). Це інгібітор перенесення ланцюга інтегрази. Його призначають людям, які мають підвищений ризик інфікування ВІЛ. Каботегравір вводиться внутрішньом’язово з інтервалом у чотири тижні для перших двох ін’єкцій та в подальшому кожні вісім тижнів.

Така форма ДКП ВІЛ-інфекції є безпечною та комфортною для пацієнтів.

У 2021 році ВООЗ отримано підтвердження ефективності CAB-LA в рамках двох рандомізованих контрольованих випробувань III фази. Уже в грудні 2021 року Управління продовольства й медикаментів США схвалило CAB-LA для використання в Сполучених Штатах Америки.

Багато країн теж планують використовувати CAB-LA як додатковий засіб профілактики для людей з істотним ризиком інфікування ВІЛ. Україна — не виняток. Наразі ведуться перемовини щодо пілотного впровадження можливості використання CAB-LA з метою комбінованої профілактики ВІЛ-інфекції в Україні.

Переваги нового методу профілактики ВІЛ

Переваги ін’єкційної ДКП у тому, що вона дає можливість спростити схему прийому препарату, адже схема пероральної ДКП вимагає щоденного прийому або прийому за потребою необхідного дозування, а відповідно в пацієнтів могли виникати з цим труднощі. Ін’єкційна ДКП може бути комфортнішою для людей, які прагнуть свободи дій та нечастого прийому препаратів.

До того ж, поява додаткових варіантів ДКП може підвищити рівень і ефективність її використання та рівень профілактики ВІЛ-інфекції загалом, адже дає змогу людям обрати той метод, який їм підходить краще.

Джерело: ЦГЗ МОЗ України

Раніше ми писали, що Центр громадського здоров’я запустив чат-бот у Telegram «Тест поруч», що допоможе оцінити ризик захворіти на ВІЛ та знайде найближчий пункт, де можна здати тест.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook