Вчені розробили новий знеболюючий засіб з меншою кількістю побічних ефектів

Команда американських вчених з Університету Ворвика винайшла нові ліки, що мають специфічну здатність усувати відчуття болю або послаблювати його з найменшою побічною дією.

Опіати, такі як морфін і оксикодон, можуть викликати залежність і небезпечні при передозуванні. Тому існує потреба в нових і ефективних знеболюючих препаратах.

Американські вчені дослідили сполуку під назвою BnOCPA (бензилоксициклопентиладенозин), яка виявилася потужним анальгетиком. При цьому ліки не викликають звикання. BnOCPA також має унікальний спосіб дії та відкриває шлях для розробки нових знеболюючих препаратів.

Результати дослідження опубліковані в журналі Nature Communications.

«Ми сподіваємося, що завдяки подальшим дослідженням стане можливим створити потужні знеболюючи засоби для лікування пацієнтів із хронічним болем», – сказав автор дослідження Марк Уолл.

Зазначається, що сполука BnOCPA унікальна тим, що вона активує лише один тип білка G, що призводить до дуже вибіркових ефектів і, таким чином, зменшує потенційні побічні ефекти.

«Ми виявили властивості сполуки, яких ніколи раніше не бачили, і які можуть відкрити нові можливості в дослідженнях», – додає інший вчений Бруно Френгеллі, який також брав участь у розробці нових ліків.

Нагадуємо, раніше лікарі знайшли нове незвичне застосування ін’єкціям жиру.

Джерело: MedicalXpress

Будьте в курсі всіх останніх новин у сфері медицини та фармації. Підписуйтесь на наш Telegram-канал.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook