Ефірні олії

Вчені перерахували ефірні олії, які можуть допомогти зміцнити імунітет

Застуда і грип можуть значно погіршити самопочуття, а більшість варіантів лікування зводяться до полегшення симптомів. Вчені вважають, що деякі ефірні олії можуть пом’якшити симптоми цих хвороб.

Існує більше 2000 ефірних олій з різними властивостями. Підняти імунітет людині можуть допомогти ефірні олії евкаліпта, гвоздики, чайного дерева.

Ефірна олія евкаліпта

Ефірна олія евкаліпта має протизапальні та антиоксидантні властивості, використовується при таких недугах як кашель та респіраторні інфекції.

Деякі дослідження показують, що ефірна олія евкаліпта може посилювати фагоцитоз – процес, який імунні клітини використовують для поглинання чи «поїдання» мікробів.

В іншому дослідженні повідомлялося про те, що ефірна олія евкаліпта впливає на клітини вродженого імунітету, зокрема, на макрофаги.

Ефірна олія гвоздики

Ефірна олія гвоздики має протизапальні, антиоксидантні та знеболювальні властивості. Раніше вчені виявили, що вона знижує імунну відповідь, пов’язану з Т-клітинами та клітинами вродженого імунітету. Тим часом імунна відповідь, пов’язана з антитілами та іншими білками, посилилася.

У недавньому дослідженні вченим вдалося виявити, що завдяки ефірному маслу гвоздики хвороба проходить без ускладнень

Ефірна олія чайного дерева

Ефірна олія чайного дерева має протизапальні та антимікробні властивості. Вченим вдалося довести, що концентрований розчин олії чайного дерева перешкоджає виробленню клітинами запальних цитокінів.

Раніше ми писали, які рослинні олії варто ввести у свій раціон.

Джерело: Healthline


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook