Рослинна олія

Корисно та смачно: 3 рослинні олії, які варто ввести у свій раціон

Олія – це натуральне джерело цінних жирних кислот та вітамінів. Її застосовують в косметології, кулінарії та в медицині. Ми зібрали для вас ТОП-3 найбільш корисних рослинний олій, які допоможуть бути здоровими.

Олія обліпихи

Вчені з Університету Познані дослідили властивості олії обліпихи. Фахівці прийшли до висновку, що цей продукт містить вітаміни А, С, D, Е, марганець, цинк, мідь, а також корисні ненасичені жирні кислоти: пальмолеїнову, лінолеву, олеїнову, альфа-лінолеву, гамма-лінолеву.

Експерти, які проводили дослідження, повідомили, що олія обліпихи корисна для серцево-судинної і нервової системи. Також завдяки протизапальному ефекту, її часто використовують при захворюваннях горла. Однак фахівці попереджають, що вживати її можна в обмежених кількостях.

Олія розторопші

Лікарі використовують розторопшу для лікування захворювань печінки, виразкових хвороб, для контролю метаболічних порушень тощо.

Завдяки проведеним дослідженням стало відомо, що олія розторопші містить компоненти, що регулюють рівень холестерину. Олія містить цинк і йод, марганець, селен, магній і вітаміни Е, А, D, В. Значиму роль відіграють і флавоноїди, що оберігають наші капіляри від ламкості, відновлюють тканини органів. Масло багате й антиоксидантами.

Ялицева олія

Хвойні олії часто використовують для проведення інгаляцій під час застуди. Група вчених дослідила властивості ялицевої олії. Вони змішали її з лимонною олією та розпорошили в відділенні лікарні невідкладної допомоги. Через 2 години концентрація бактерій в повітрі знизилась на 40%, а грибків – на 60%.

Тож рослинні олії – це доступний спосіб зміцнити здоров’я та зберегти красу.

Нагадуємо, раніше вчені назвали цілющі властивості олії виноградних кісточок.

Джерело: НВ


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook