Сомнолог розповів, кому не можна спати на правому боці

Сомнолог розповів, кому не можна спати на правому боці

Міцний та повноцінний сон – запорука гарного здоров’я та настрою. Під час сну наш організм відпочиває і набирається сил та енергії. Але, як повідомив лікар-сомнолог Олександр Калінкін, важливе значення має поза, в якій засинає людина.

Кому не можна спати на правому боці?

Лікар-сомнолог повідомив про небезпечну звичку деяких людей засипати на правому боці. Так робити не рекомендується людям, у яких діагностована гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

Він пояснює це тим, що після вживання їжі і засипання на правому боці підвищується ризик витоку вмісту шлунку.

Якщо спати на лівій стороні, то можна запобігти печії, оскільки з’єднання шлунку і стравоходу знаходитиметься вище, ніж рівень шлункової кислоти.

«Шлунок людини, яка з’їла велику кількість їжі і лежить на правому боці, знаходиться ліворуч угорі. Якщо ця людина має недостатність клапана між стравоходом і шлунком, виникає ризик закидання шлункового вмісту в стравохід і навіть у верхні дихальні шляхи. Іноді кислота потрапляє навіть до євстахієвої труби, яка з’єднує ротову порожнину та верхнє вухо», — попередив експерт.

Також він додав, якщо у людини немає цих проблем ці здоров’ям, то при виборі пози для сну слід орієнтуватися виключно на власну зручність.

Нагадуємо, раніше експерти назвали найкращий час для засинання.

Джерело: Comments.ua


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook