барбарис

Лікарська рослина виявилась ефективною проти раку легень: дослідження мають провести на людях

Рак легень є другим із найбільш розповсюджених видів раку. Щороку в Україні фіксується близько 13000 нових випадків раку легень, при цьому чоловіки хворіють у 5 разів частіше за жінок.

Хоча наразі немає ліків від раку легень, вчені з різних куточків планети працюють над їх пошуком.

Нове дослідження вчених із Технологічного університету Сіднея показало, що берберин, який входить до складу барбарису, зупиняє ріст клітин раку легень.

Барбарис

Барбарис

Результати дослідження опубліковані в журналі Pharmaceutics.

Берберин – це природна рослинна сполука, яка використовується в традиційній китайській медицині. Крім барбарису, вона знаходиться також і в орегонському винограді.

орегонський виноград

Орегонський виноград

Раніше вчені виявили, що берберин ефективний у лікуванні цукрового діабету 2 типу. Науковці також з’ясували, що ця сполука ефективна проти раку яєчників, раку шлунку і молочної залози. А в новому дослідженні вона виявилася ефективною і проти раку легень.

«Ми виявили, що берберин пригнічує два ключових процеси прогресування раку легень – проліферацію та міграцію клітин», – сказав автор дослідження Камал Дуа.

Вчені зазначають, що дослідження проводилися in vitro (в пробірці) і ліки ще мають пройти випробування на людях.

Згідно з результатами іншого дослідження, яке провели вчені з Таїланду, екстракт розторопші підтримує захисні сили організму.

Джерело: MedicalNewsToday

Будьте в курсі всіх останніх новин у сфері медицини та фармації. Підписуйтесь на наш Telegram-канал https://t.me/readrap.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook