інгаляційна вакцина

Інгаляційна форма вакцини забезпечує кращий захист від інфекцій, ніж назальні спреї – дослідження

Вчені з Університет імені Макмастера, які порівнювали різні вакцини, підтвердили, що інгаляційна форма вакцини забезпечує набагато кращий захист від інфекцій, ніж назальні спреї.

Результати дослідження опубліковані в журналі Frontiers in Immunology.

Виявилось, оскільки інгаляційні форми вакцин діють саме у верхніх дихальних шляхах, вони ефективніше викликають захисну імунну відповідь. Також вони індукують всебічний захисний респіраторний імунітет слизових оболонок, тому набагато ефективніші в порівнянні з назальними спреями.

«Захисна імунна відповідь від інгаляційних форм вакцин набагато сильніша, ніж та, яку людина отримує від назальних спреїв», – сказав автор дослідження Метью Міллер.

«Це дослідження вперше дає вагомі доклінічні докази на підтримку розвитку інгаляційної форми вакцин для лікування різних інфекцій верхніх дихальних шляхів, в т.ч. для лікування туберкульозу та COVID-19», – говорить співавтор дослідження Чжоу Сін.

Раніше вчені з Університет імені Макмастера, які розробили інгаляційну форму вакцини проти COVID-19, підтвердили, що вона може забезпечити широкий і тривалий захист від різних штамів коронавірусу.

Джерело: MedicalXpress

Будьте в курсі всіх останніх новин у сфері медицини та фармації. Підписуйтесь на наш Telegram-канал https://t.me/readrap.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook