Синє світло

Чи небезпечне синє світло від смартфону: думки вчених

У минулому більшість наших побоювань з приводу передчасного старіння і раку шкіри були пов’язані зі шкідливим впливом сонячних променів. Але за останнє десятиліття вчені з’ясували, що це не єдині промені світла, про які слід турбуватися.

Синє світло, яке випромінюється як сонцем, так і цифровими пристроями, може завдавати шкоди здоров’ю шкіри.

«Люди все більше піддаються впливу синього світла, що випромінюється від смартфонів та планшетів, а це викликає занепокоєння», – говорить Назанін Саєді, фахівець з Dermatology Associates of Plymouth Meeting.

Синє світло: вплив на очі

Вченим вдалося з’ясувати, що синє світло, будь то від сонця або пристроїв, може викликати втому очей. Огляд, опублікований в International Journal of Ophthalmology, показав, що у видимому спектрі високоенергетичний синє світло з довжиною хвилі 415-455 нм проходить через рогівку і кришталик до сітківки ока. Це може викликати сухість ока, катаракту і вікову макулярну дегенерацію.

Автори дослідження пишуть, що світло від смартфонів може навіть впливати на вироблення гормонів, створюючи дисбаланс, який може негативно позначитися на якості сну.

Синє світло: вплив на шкіру

Джейсон Блум, хірург у відділенні пластичної хірургії клініки в Пенсильванії, каже, що люди з більш темною шкірою, які піддавалися впливу видимого синього світла, мали більше набряків, почервонінь і пігментних плям, ніж люди зі світлою шкірою.

«Незважаючи на те, що синє світло проникає в шкіру глибше, ніж ультрафіолетові промені, на щастя, воно не викликає рак шкіри», – додає Джошуа Зейхнер, спеціаліст з відділення дерматології клініки Mount Sinai.

Раніше ми писали, чи шкідливо для серця вживати їжу на самоті.

Джерело: Everyday Health


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook