хвороба Лайма

Вакцина проти хвороби Лайма на фінальному етапі клінічного дослідження

Нову вакцину проти хвороби Лайма під назвою VLA15 розробили Pfizer і французький виробник ліків Valneva. Зараз вона знаходиться на фінальному етапі клінічного дослідження.

Про це оголосили 8 серпня 2022 року фармацевтичні компанії Pfizer і Valneva.

Наразі вакцина перебуває на третій фазі клінічних досліджень і перевіряється на людях. Якщо тестування пройде успішно, вона може отримати схвалення та вийти на ринок у 2025 році.

Вона буде призначена для людей віком від 5 років. Дослідження охоплює близько 6000 людей з Європи та США, де є ризик підхопити цю хворобу.

«Ми дуже раді досягти цієї важливої ​​віхи у розробці вакцини VLA15. Хвороба Лайма продовжує поширюватися і створювати незадоволену медичну потребу, яка впливає на життя багатьох у Північній півкулі», — говорить головний медичний директор Valneva.

Раніше у США вже існувала вакцина від хвороби Лайма, однак її вилучили з ринку 20 років тому. Хоча вакцина мала високу ефективність, її звинувачували у побічних ефектах, в тому числі артриті у пацієнтів. Нинішня вакцина працює подібно до попередньої, однак пропускає ту частину білка, якій приписували негативні явища.

Джерело: Mezha

Раніше повідомляли, що вчені перевіряють нову вакцину, яка захищає від кліщів і дозволяє позбавитися комахи ще до того, як вона зможе заразити одним з багатьох небезпечних захворювань.

Будьте в курсі всіх останніх новин у сфері медицини та фармації. Підписуйтесь на наш Telegram-канал.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook