В Україні добігає кінця термін придатності вакцини AstraZeneca

В Україні добігає кінця термін придатності вакцини AstraZeneca – KSE

В Україні можуть не встигнути використати всі дози вакцин від компанії AstraZeneca до кінця терміну їх придатності у жовті та листопаді.

Такий прогноз озвучив керівник Центру економіки охорони здоров’я KSE Юрій Ганіченко під час онлайн-брифінгу у вівторок, 14 вересня, передає УНІАН.

«Зараз постає питання, чи встигне Україна використати наявні вакцини до кінця терміну їх придатності. Зокрема, поки залишаються не використаними близько 3 млн доз вакцини AstraZeneca з терміном придатності до кінця жовтня і кінця листопада», – повідомив він.

Зі слів Ганіченка, при теперішніх темпах щеплення вакциною AstraZeneca – близько 10000 доз на добу – з кожним днем зростає ризик того, що препарат не буде використаний повністю.

Для того, аби вакцина не зіпсувалася, експерти рекомендують збільшити темпи  вакцинації у п’ять разів, а також робити щодня мінімум по 45000 щеплень.

Крім того, в KSE рекомендують поділитися вакциною AstraZeneсa з іншими країнами, які активно використовують цей препарат чи мають низький рівень вакцинації.

Також пропонується змінювати вакцини: вводити першу дозу AstraZeneca, а другу – Moderna/Pfizer (так роблять країни ЄС) чи вводити першу дозу Sinovac, а другу – AstraZeneca (поширена практика у Таїланді).

Нагадаємо, що в Ізраїлі утилізували 80 тисяч доз вакцини проти коронавірусної інфекції від фармацевтичної компанії Pfizer. Відповідне рішення зумовлене закінченням терміну придатності препарату.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook