Ізраїльські вчені довели, що пробіотики не завжди є корисними для кишківника

Ізраїльські вчені довели, що пробіотики не завжди є корисними для кишківника

Для нормальної роботи кишківника необхідна наявність в ньому корисних бактерій, які впливають на фізіологічні процеси в ньому і попереджають негативний вплив патогенних мікроорганізмів. Для відновлення нормальної мікрофлори часто призначаються препарати, які містять корисні бактерії – пробіотики.

Нещодавно група вчених провела ряд досліджень, в результаті чого було виявлено шкідливий вплив пробіотиків на кишківник людини.

Науковці з Інституту науки Вейцмана, Ізраїль провели експеримент за участі добровольців, які на початковому етапі дослідження не мали проблем з кишківником.

Перша група отримувала добавки пробіотиків, а друга – плацебо. Подальше дослідження калу показало відсутність будь-яких мікроорганізмів, які зазвичай містяться у кишківнику. Також у деяких добровольців в результаті дії пробіотиків була знищена власна мікрофлора. Для відновлення нормальної мікрофлори учасникам знадобилось мінімум півроку.

«Отримані нами результати викликають тривогу. Адже багато людей, після лікування антибіотиками, намагаються поліпшити здоров’я мікрофлори кишківника за допомогою відомих і широко поширених БАДів. А замість бажаного результату отримують проблеми з кишківником. Це підтверджує думку стосовно того, що один і той самий препарат з даної групи не може бути однаково корисним для усіх», – зазначив імунолог Еран Елінав з Інституту науки Вейцмана в Ізраїлі.

Джерело: Ukr.Media


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook