смерть в лікарні

В 2022 році від COVID-19 померло мільйон людей – ВООЗ

У четвер Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила, що в 2022 році від COVID-19 померло мільйон людей, і це незважаючи на те, що існували всі інструменти для запобігання смертям.

Про це повідомляє видання AFP.

«Цього тижня ми переступили трагічну позначку в один мільйон зареєстрованих смертей цього року», – сказав глава ВООЗ Тедрос Аданом Гебрейєсус на пресконференції.

«Ми не можемо сказати, що вчимося жити з Covid-19, коли один мільйон людей померли від COVID-19 тільки цього року, коли ми перебуваємо в пандемії два з половиною роки і маємо всі інструменти, необхідні для запобігання цим летальним результатам. Ми просимо всі уряди активізувати свої зусилля щодо вакцинації всіх працівників охорони здоров’я, літніх людей та інших осіб, які наражаються на найбільший ризик, на шляху до 70-відсоткового охоплення вакцинацією всього населення».

Раніше голова ВООЗ озвучував цілі з вакцинації до кінця червня – планувалося охопити 70 відсотків населення Землі. Але 136 країн не змогли досягти мети, 66 з яких досі мають охоплення нижче 40 відсотків.

Гебрейєсус повідомив, що лише у 10 країнах охоплення щепленнями менше 10 відсотків, більшість із яких зіткнулися з надзвичайними гуманітарними ситуаціями.

«Одна третина населення світу залишається нещепленою, у тому числі дві третини медичних працівників та три чверті людей похилого віку в країнах з низьким рівнем доходу. Усі країни з будь-яким рівнем доходу повинні зробити більше для вакцинації тих, хто наражається на найбільший ризик, для забезпечення доступу до життєво важливих терапевтичних засобів, для продовження тестування та секвенування, а також для розробки індивідуальної, пропорційної політики для обмеження передачі та порятунку життів», додав Гебрейєсус.

Джерело: UNN


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook