Таблетки від COVID-19

ТОП-5 гарячих запитань та відповідей про таблетки від COVID-19

Створення таблетованих препаратів проти COVID-19 для раннього лікування вірусу, особливо у пацієнтів з високим ризиком захворювання, може допомогти людям швидше одужувати і запобігти перебуванню в лікарні.

Перша таблетка від COVID-19: що відомо?

Компанія Merck подала запит до FDA про надання дозволу на екстрене використання таблеток мольнупіравір. Як заявляють розробники, препарат вдвічі знижує ризик госпіталізації та смерті у пацієнтів, які перенесли легку та середньої тяжкості форму захворювання.

Альберт Шоу, доктор медичних наук, підкреслює, що на відміну від вакцин або препаратів на основі моноклональних антитіл проти вірусу SARS-CoV-2, нові ліки можна буде придбати в аптеці за призначенням лікаря. Також він розповів, що відомо про нові ліки від COVID-19.

ТОП-5 запитань та відповідей про таблетки від коронавірусної інфекції

  1. Як діє таблетка мольнупіравір від COVID-19?

Таблетки призначені пацієнтам при перших симптомах COVID-19. При потраплянні діючої речовини в кров, препарат блокує здатність вірусу SARS-CoV-2 розмножуватися. На відміну від більшості COVID-вакцин, які націлені на спайковий білок вірусу SARS-CoV-2, мольнупіравір впливає на фермент, який використовується вірусом для створення своїх копій.

  1. Чи має мольнупіравір якісь побічні ефекти?

Наразі не було виявлено ніяких серйозних побічних ефектів у добровольців, які приймали ліки. Але досі багатьох хвилює питання, якщо препарат вбудовується в РНК вірусу і викликає мутації у вірусній РНК до стану, коли вірус вже не може репліцюватися, чи не впливає це на загальний стан людини. За результатами досліджень ці ліки абсолютно безпечні для людини, але потрібен час, аби FDA затвердило цей лікарський засіб.

Однак, слід зазначити, таблетки від COVID-19 не перевірялися на вагітних, на жінках, які годують грудьми, а також на жінках, які планують завагітніти.

  1. Чи допомагає препарат у запобіганні розвитку важкого захворювання та смерті?

Основна ціль таблеток від COVID-19 – уникнути госпіталізацій, важкого перебігу коронавірусної інфекції та ускладнень. Дослідження компанії Merck показали, що мольнупіравір допоміг пацієнтам уникнути госпіталізацій та важкого перебігу COVID-19.

  1. Кому рекомендовані таблетки від COVID-19?

У клінічному дослідженні таблетки призначалися пацієнтам старше 60 років, а також тим, хто мав супутні захворювання (діабет, серцево-судинні захворювання, ожиріння). Однак ще не має висновків щодо того, чи потрібно приймати таблетки тим, хто отримав щеплення.

  1. Чи ефективні таблетки проти індійського штаму?

Дослідження, проведені в США та в інших країнах, показали, що препарат ефективний проти різних штамів вірусу, в т.ч. і проти Дельта.

Нагадуємо, що нещодавно штам Дельта ВООЗ віднесло до класу штамів, що «викликають занепокоєння».

Джерело: MedicalXpress


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook