Вчені знайшли новий метод лікування раку на пізніх стадіях

Вчені знайшли новий метод лікування раку на пізніх стадіях

Науковці з Інституту дослідження раку (ICR) з’ясували, що комбінація імунотерапевтичних засобів знищує ракові клітин, при цьому не викликає побічних ефектів, як при хіміотерапії.

Препарати ніволумаб та іпілімумаб допомагають знищувати ракові клітини на пізніх стадіях онкологічних захворювань. У третьому етапі клінічних випробувань взяли участь 947 пацієнтів.

Імунотерапія передбачає посилення імунної відповіді людини на збудник хвороби. Застосування 2-х препаратів призвело до збільшення строку виживання пацієнтів. Крім того, у всіх учасників дослідження в організмі виявили високий рівень «маркерного» білка PD-L1, який вказує на загибель ракових клітин.

За спостереженнями американьских вчених, прийом двох препаратів активізує імунну відповідь хворого. Повне одужання спостерігалося у деяких пацієнтів на пізніх стадіях. Також науковці наголошують, що для статистичного аналізу наразі недостатньо даних, але нові результати дослідження «клінічно значущі».

Професор Крістіан Гелін вважає отримані результати багатообіцяючими. У коментарі виданню The Guardian він заявив, що «нова терапія принесе значну користь пацієнтам».

Раніше ми писали, що вчені запропонували нові ліки для лікування раку простати.

Джерело: The Institute of Cancer Research


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook