Кеторол Експрес

КЕТОРОЛ ЕКСПРЕС – технологія швидкого знеболення

Зняти біль якомога швидше – бажання кожного, хто відчуває цей неприємний симптом. Зубний, головний чи спинний біль буває нестерпним, що суттєво погіршує якість життя людини. Сучасні фармакологічні можливості знеболення дають змогу майже миттєво подолати больовий синдром. Компанія Dr. Reddy’s Laboratories Ltd. представляє інноваційний препарат, який знеболює вже на перших хвилинах після прийому. Розповідаємо, як це працює.

Біль – захист та кара

Людина б не вижила, якби не відчувала болю. Як не дивно, але саме біль захищає організм від надмірного пошкодження тканин та органів. Це захисний механізм, який через мільйони років еволюції дійшов і до наших днів. Якби не больові рецептори, ми щоразу зазнавали б сильних опіків під час контакту з розпеченою пательнею. Особливо такий захисний механізм актуальний для маленьких дітей, які «навпомацки» пізнають світ.

Та біль – це не лише захист, а й страждання. Майже кожен з нас стикався з нестерпним зубним, спинним або головним болем. Мільйони людей живуть із хронічними хворобами хребта, суглобів та м’язів, і майже щоденно відчувають цей симптом.

Лікарі зазначають, що терпіти біль неможна, його варто усунути якомога швидше. Інакше через значний викид адреналіну людина ризикує отримати ускладнення, зокрема з боку серцево-судинної системи. До того ж тривалий нестерпний біль негативно впливає і на психічне здоров’я. В такому стані людина позбавлена можливості нормально функціонувати та ясно мислити.

Знешкодити посередників

Для купірування болю найчастіше використовують нестероїдні протизапальні препарати (НПЗП). Це широкий клас лікарських засобів, який має протизапальні, знеболювальні та жарознижувальні ефекти [1].

Механізм дії НПЗП пов’язаний із пригніченням активності ферменту циклооксигенази (ЦОГ). Своєю чергою ЦОГ бере участь у перетворенні арахідонової кислоти на простагландини. Останні виступають посередниками (медіаторами) запального процесу. Таким чином, блокуючи посередників, НПЗП чинить знеболювальну дію.

Важливою властивістю НПЗП, на яку варто звернути увагу, – є час, за який у крові досягається максимальна концентрація діючої речовини (це максимальний знеболювальний ефект препарату). Таблетовані форми лікарських засобів спочатку проходять через шлунково-кишковий тракт, і після цього – всмоктуються в кров. Для більшості НПЗП максимальна концентрація діючої речовини досягається через 40-60 хвилин після прийому. Інколи, у разі сильного болю – це дуже довго.

«Кеторол Експрес» – 10 хвилин на знеболення

З огляду на потреби пацієнтів, які прагнуть якнайшвидше подолати біль, компанія Dr. Reddy’s Laboratories Ltd. розробила інноваційний препарат «Кеторол Експрес», який здатний зменшити больові відчуття вже через 10 хвилин після прийому [2].

Діючою речовиною «Кеторол Експрес» є кеторолак – НПЗП, знеболювальна дія якого співставна з опіоїдом морфіном. Та на відміну від останнього, кеторолак не впливає на опіатні рецептори, а отже, не викликає звикання, не пригнічує дихання та не чинить седативної дії [2].

Якщо максимальний знеболювальний ефект від прийому таблетованого кеторолаку настає через 50 хвилин, то у випадку з «Кеторол Експрес» – це лише 10 хвилин. Секрет «Кеторолу Експрес» криється у запатентованій технології виготовлення, завдяки якій таблетка повністю розкладається у ротовій порожнині протягом 30 секунд [3]. Вже через 10 хвилин концентрація діючої речовини в крові сягає рівня, достатнього для надійного знеболення.

Без води та гіркого присмаку

Швидкість – не єдина перевага препарату «Кеторол Експрес». Надшвидка дисперсія лікарського засобу в ротовій порожнині дає змогу обійтися пацієнту без води. Це особливо зручно під час подорожей або ж у випадку нічних больових нападів.

«Кеторол Експрес» не впливає на продукцію слини у ротовій порожнині, а також може бути використаний пацієнтами з порушеннями ковтання, поведінковими і неврологічними розладами [2].

На відміну від інших знеболювальних препаратів, «Кеторол Експрес» позбавлений гіркого присмаку. Допоміжною речовиною препарату є м’ятний ароматизатор, що надає приємного смаку під час використання [2].

Описані властивості «Кеторолу Експрес» дають змогу пацієнтові прийняти препарат одразу в аптеці, якщо йдеться про нестерпний біль, який потребує негайного усунення.

Кеторол Експрес

«Кеторол Експрес» – сучасне вирішення проблеми гострого болю.

1. Buer JK. Origins and impact of the term ‘NSAID’. Inflammopharmacology. 2014 Oct;22(5):263-7.
2. Інструкція для медичного застосування лікарського засобу Кеторол Експрес.
3. Патентна публікація WO 2018/ 197932 Al. PHARMACEUTICAL COMPOSITIONS OF KETOROLAC. Applicant: DR. REDDY’S LABORATORIES LTD. Доступ за посиланням: https://patentscope.wipo.int/search/en/detail.jsf?docId=WO2018197932.

Публікується на правах реклами. Відповідальність за зміст несе рекламодавець. Копіювання чи інше використання допускається з письмового дозволу редакції. Інформація для професійної діяльності медичних та фармацевтичних працівників. Повна інформація (характеристики, властивості ліків) та перелік можливих побічних ефектів містяться в інструкції з медичного застосування, яка розміщена на сайті Державного реєстру лікарських засобів України (www.drlz.kiev.ua).


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook