Свято в пелюстках, або Як зберегти букет?

Отже, з нагоди 8 Березня провізору подарували букет квітів – не має значення, чи то вдячний клієнт, чи коханий чоловік, колега або завідувач аптеки. Утім, дуже хочеться, щоб він тішив нас якнайдовше. Звісно, у зрізаних квітів вік короткий. Але існують перевірені способи хоча б частково вирішити цю проблему.

Доречно чи ні?

Перш ніж перейти до головного питання – як зберегти букет, бажано замислитися, що з ними робити до кінця робочого дня. Хіба доречно залишати подаровану квіткову композицію поряд з аптечним віконцем?

Згідно з принципами фен-шуй, ідея просто супер: зрізані квіти в приміщенні підвищують продажі, що й визначає успішність аптеки. Однак з точки зору здорового глузду таке можливо лише за дотримання низки умов:

1. Букет не має містити алергенів або сильно пахнути. Тому під однозначною забороною – лілії та ромашки. Не набагато краще складається ситуація з популярною березневою квіткою – мімозою, до неї також є чутливою велика кількість відвідувачів аптеки. Проте є й добра новина: майже ніколи не викликають алергії орхідеї та троянди. Їх можна ставити в аптеці без побоювання щодо небажаної реакції з боку алергіків.

2. Краще, щоб букет не був занадто громіздким і не заважав роботі провізора. До речі, фен-шуй – фен-шуєм, але букет не має стояти там, де здійснюється відпуск товарів.

3. Букет не має порушувати санітарні норми аптеки.

4. Краще забрати його додому за першої нагоди і не створювати неприємностей собі та роботодавцю.

Отже, з цим питанням розібралися. Тепер подивімося, що ми можемо зробити, щоб букет тішив якнайдовше.

Крок 1. Аналізуємо склад букета

Якщо в ньому всі квіти одного виду, проблем немає. Якщо квіти різні, доведеться робити вибір. Можна діяти за принципом «хоч на день, але мій», і просто поставити букет у вазу з водою і ні про що не турбуватися. Але за бажання продовжити квітам життя композицію доведеться розібрати на частини. Квіточки, що одна одну терпіти не можуть, необхідно розвести по різних вазах.

Свіжозрізані троянди, наприклад, – яскраво виражені індивідуалісти. Жодних інших квітів поруч із собою вони не терплять. Виділяють у воду речовини, які є потенційно смертельними для інших квітів, і ними буквально труять своїх суперниць. Відверто кажучи, до чого там суперниці, коли навіть зі своїми родичами королеви квітів безжально розправляються. Особливо агресивні темно-червоні троянди – вони «забивають» троянди світлих відтінків, у першу чергу страждають від них «чайні» сестри.

Таким самим «безбатченком» є жовта примула – вона жорстоко занапастить усіх своїх родичів іншого кольору.

Гордовитими є також запашний горошок та резеда – всі інші квіти поруч з ними зів’януть дуже швидко. Тому їх потрібно ставити букетом тільки один з одним.

Гвоздики, нарциси та лілії терпіти не можуть інші квіти – їх потрібно ставити в окрему вазу. Конвалії чомусь не злюбили тюльпани і незабудки – дуже швидко отруюють їм життя. У лілії «листя свербить» конкретно на маргаритки і маки – їх обов’язково потрібно захищати від агресивної сусідки.

Утім, є квіти, які живуть у дружбі і злагоді. І навіть піклуються одна про одну. Гілки кипарисовика продовжать життя тюльпанів, якщо їх поставити в одну вазу. І особлива цікавинка: колір у тюльпанів стане яскравішим, ніж був раніше. Цикламени, наприклад, дуже дружать з кальцеолярією, піклуються про неї та її зовнішній вигляд.

На превеликий жаль, флористи, які складають букети, лише привласнюють собі високе звання знавця квітів. Насправді розуміння ботаніки в більшості з них є неглибоким. Адже їх навчають лише візуальному сприйняттю квіткової композиції. Особливості та взаємозв’язок між квітами вони не враховують. Але як було б чудово, якби ми без будь-якої «розборки» просто ставили готові букети у воду і були впевнені, що вони простоять у вазі довго! Можливо, колись, заходячи у квітковий магазин, ми бачитимемо біля деяких ваз спеціальні таблички «Букет складено за принципами сумісності квітів»? До того ж це не заперечує існування найкрасивіших композицій-одноденок. Але у споживача з’явиться вибір.

Ну що ж, квіти розсортували, тепер…

Пам’ятка для чоловіків


Як і в будь-якій сфері, у флористиці існує своя етика. Потрібно розуміти, кому які квіти подарувати. Якщо чоловік хоче купити букет своїй маленькій дочці, то це, звісно, мають бути маленькі квіточки, наприклад, кущові троянди, іриси – щось дуже дрібне і миле. Дорослій жінці такий букет вже не підійде. Їй потрібно дарувати щось солідне, і тут все залежить від її характеру. Троянди, особливо червоні, дарують, щоб висловити любов. Тюльпани означають дружні почуття і радість від близькості іншої людини – їх доречно дарувати колегам або друзям.

Також варто звернути увагу на колір: червоний висловлює вірну любов, рожевий натякає на елегантність і вишуканість жінки, білий підкреслює невинність, помаранчевий говорить про ентузіазм того, хто дарує, і його теплі почуття до жінки.

 
Крок 2. Готуємо середовище проживання

Для довгого життя квітів дуже важливі два моменти – їх потрібно годувати й оберігати від хвороб. Годувати найкраще глюкозою. Для цього роблять 2-5 % розчин цукру. У такому розчині дуже добре стоять троянди, тюльпани, гвоздики, бузок, запашний горошок, фрезія. Але не всі глюкозу люблять, наприклад, цикламен, амариліс, піретрум, клематіс не слід ставити в солодку водичку.

Вберегти квіти від хвороб у домашніх умовах ми можемо лише одним способом – захистити їх від бактерій. Для цього до води потрібно додати антибактеріальні речовини на вибір: марганцівку (кілька кристаликів у вазу), аспірин (1 таблетка на 1 л води), лимонну кислоту (2-3 г на 1 л). А такі квіти, як клематіс, можна і спиртом побалувати (10 мл на 1 л) – на користь піде.

Увага, дуже важливий момент – майже для всіх квітів води потрібно налити по вінця вази, а не «трохи на денці». Виняток – гербера, її опускають у воду на 1/3 стебла, оскільки він у неї волосистий і швидко загниває у воді.

З приводу температури та якості води можна надто не турбуватися. Майже для всіх зрізаних квітів підійде звичайна водопровідна, але не дуже холодна, радше тепленька. Лише для мімози потрібні особливі умови, адже вона дуже любить контраст. Для неї у вазу потрібно налити гарячу воду, а її пухнасті симпатичні суцвіття відразу ж щедро збризнути холодною водою.

Середовище проживання для квітів підготували, тепер…

Крок 3. Опускаємо квіти у воду

Тут правила прості: видаляємо нижні і зайві листочки зі стебла, опускаємо кінці в чашку з водою, робимо косий зріз гострим ножем (НЕ ножицями!) і відразу ж опускаємо у вазу з підготовленим місцем існування. Квітам із твердими стеблами, наприклад, трояндам і хризантемам, потрібно зробити довший косий зріз. У квітів зі здеревілим стеблом (таких, як бузок, форзиція) спочатку потрібно зняти частину кори. Якщо не вдасться, можна просто розплющити кінець стебла (5-10 см).

Також є рослини, що виділяють молочний сік. З ними потрібно працювати так: підрізати стебла, відразу ж опустити їх у дуже гарячу воду (95 градусів) або просто обпалити їх на вогні протягом 3-5 секунд, сік зішкребти ножем, потім поставити квіти у вазу.

Квіти у воду поставили, але на цьому боротьба за продовження їхнього життя не закінчилася, тепер…

Крок 4. Шукаємо місце для вази з квітами

Цього разу не з погляду зручності для покупця та провізора, а в ракурсі того, що є найкращим власне для квітів.

Мало хто замислюється над тим, куди поставити вазу, але це дуже важливий момент. Квіти в жодному разі не можна розміщувати під прямими променями сонця та іншими джерелами світла. Не варто ставити квіти поряд з вазою зі стиглими фруктами – вони виділяють етилен, який знищить квіти. Не тримайте квіти на протязі – вони його не витримують.

Вазу з квітами найкраще залишити в прохолодному затемненому місці.

Ось і все. Залишилося тільки щоденно міняти воду, трохи підрізати стебла і обов’язково обприскувати квіти з широким листям і квітками (троянди, тюльпани, нарциси, гвоздики тощо), оскільки в них інтенсивно випаровується волога.

Любі жінки, вітаємо вас зі святом! Нехай не лише сьогодні, але й завжди навколо вас усе квітне і сяє, а найдорогоцінніші букети від важливих для вас людей тішать упродовж цілих тижнів!


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook