Місце цефалоспоринів 3-го покоління в антибактеріальній терапії

У холодний сезон увага як лікаря, так і провізора прикута до вірусних інфекцій. І це не дивно, адже грип та ГРВІ є лідерами серед інфекційних захворювань ¹. Але головна небезпека вірусних захворювань полягає в бактеріальних ускладненнях, до того ж запальні процеси, безпосередньо спричинені бактеріями, – інфекції верхніх та нижніх дихальних шляхів або сечовивідного тракту – є доволі поширеними. Тож сучасний провізор потребує інформації про ефективні антибактеріальні лікарські засоби, особливо з огляду на останні тенденції щодо стійкості патогенних мікроорганізмів до багатьох антибіотиків. Саме широке неконтрольоване використання антибактеріальних препаратів призвело до такої резистентності та, на її тлі, до хронізації запальних процесів. Адже за умови призначення протимікробної терапії, до якої збудник не достатньо чутливий, патогенна флора залишається в організмі та сприяє розвитку хронічних захворювань. Якщо ж малоефективна антибіотикотерапія продовжується протягом тривалого часу, вона може спричинити чимало негативних побічних ефектів, особливо якщо засіб накопичується (кумулюється) в організмі. Тож ефективний антибіотик має відповідати низці вимог: володіти широким спектром протимікробної активності, високою біологічною доступністю, низькою токсичністю та якомога меншим або повністю відсутнім кумулятивним ефектом. Важлива також наявність неін’єкційних, тобто пероральних, форм. Це зручно для дорослих та не спричиняє стресу під час лікування маленьких пацієнтів. Таким вимогам повністю відповідає Сорцеф® від компанії «Алкалоїд АД» (Скоп’є, Республіка Македонія).

Головною діючою речовиною препарату Сорцеф® є цефіксим, представник групи цефалоспоринів третього покоління. Цефіксим виявляє суттєву бактерицидну активність щодо широкого спектра грампозитивних і грамнегативних мікроорганізмів, насамперед таких як стрептококи, пневмококи, а також штамів гемофільної палички, включно з тими, що продукують особливі білки β-лактамази, які обумовлюють стійкість бактерій до антибіотиків. Високою бактерицидною ефективністю цефіксим завдячує своїй хімічній структурі – речовина зв’язується з пептидною оболонкою мікроорганізму та руйнує її. 

Сорцеф® має дві форми випуску: таблетки, вкриті оболонкою, по 400 мг для дорослих та дітей від 12 років і гранули для приготування суспензії (100 мг/5 мл), яку зручно використовувати для лікування дітей від 6 місяців. Потрапляючи до організму, препарат добре всмоктується (біодоступність становить 40–50 %, що можна порівняти з ін’єкційним введенням антибіотика). Всмоктування не залежить від прийому їжі, що, безумовно, полегшує режим прийому. Тривалий період напіввиведення цефіксима із сироватки крові (близько 4 годин) дозволяє застосовувати Сорцеф® лише 1 раз на добу. Пероральна форма, можливість однократного прийому незалежно від їжі є значущими перевагами препарату Сорцеф®, які забезпечують високу прихильність пацієнтів до лікування. Численні дослідження доводять високу ефективність та безпеку цефіксима під час лікування тонзиліту, фарингіту, отиту, синуситів, гострих та хронічних захворювань бронхів і легень бактеріального походження ², а також інфекцій сечовивідних шляхів ²³. До того ж Сорцеф® не виявляє лікарської взаємодії з більшістю препаратів для симптоматичної терапії, які застосовуються під час таких патологій ⁴. Тож Сорцеф® є саме тим антибіотиком, що спричиняє терапевтичний ефект у більшості поширених бактеріальних інфекцій. Його можна застосовувати пацієнтам будь-якого віку, починаючи від 6 місяців. Тому компанія потурбувалася про різноманітність форм випуску – це не просто таблетки та дитяча суспензія, кожна з двох форм представлена різними за об’ємом флаконами (60 мл та 100 мл) або кількістю таблеток в упаковці (7 або 10). Це вкрай важливо, адже діти різного віку потребують різної кількості препарату на курс лікування, тож батькам немовлят не доведеться сплачувати зайві кошти за занадто великий об’єм, який, імовірно, не буде використаний. Те саме стосується і таблеток: потреба в антибіотику визначається важкістю перебігу захворювання і є індивідуальною. Обираючи Сорцеф®, пацієнт має змогу придбати саме ту кількість таблеток, яка йому необхідна.

Отже, можна підсумувати:

Сорцеф® – це ефективний та безпечний антибіотик широкого спектра дії для пацієнтів від 6 місяців;

Сорцеф® – це просте дозування, лише один прийом на добу;

Сорцеф® – це доступна ціна та індивідуальний підбір необхідної кількості лікарського засобу;

Сорцеф® – це зручність і для фармацевта: не потребує тривалих пояснень щодо режиму прийому, дає можливість рекомендувати необхідні за певних захворювань засоби симптоматичної терапії, оскільки не виявляє небажаної взаємодії з ними.

Пацієнт потребує антибактеріальної терапії? Сорцеф® – це правильний вибір!

1 ДП «Державний експертний центр Міністерства охорони здоров’я України та ін. «Клінічна настанова “Грип та гострі респіраторні інфекції” (оновлення 2018 р.)».

2 Цефиксим в терапии бактериальных инфекций: вопросы эффективности и безопасности // Медицинское обозрение, 2013, № 3, с. 147.

3 Цефиксим в лечении инфекций мочевых путей.

4 ІНСТРУКЦІЯ для медичного застосування лікарського засобу СОРЦЕФ® UA/11157/01/01, UA/11157/02/01.

Публікується на правах реклами. Відповідальність за зміст несе рекламодавець. Копіювання чи інше використання допускається з письмового дозволу редакції. Інформація для професійної діяльності медичних та фармацевтичних працівників. Повна інформація (характеристики, властивості ліків) та перелік можливих побічних ефектів містяться в інструкції з медичного застосування, яка розміщена на сайті Державного реєстру лікарських засобів України (www.drlz.kiev.ua).


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook