Пробудження зранку

Сомнолог поділився способами легкого пробудження вранці

Часто, коли потрібно прокинутися вранці, людина не може це зробити через сонливість. Як її позбутися і як прокидатися легко, розповів сомнолог Джеймс Уілсон виданню The Sun.

Джеймс радить прокидатися вранці при сонячному світлі, якщо це можливо. Наш мозок запрограмований реагувати на сонце, виробляючи гормон енергії кортизол. Більшість людей прокидаються у темряві. Якщо немає можливості вставати при сонячному світлі, Джеймс рекомендує використовувати світловий будильник з імітацією світанку.

Крім того, коли ви прокинулися, потрібно змусити мозок працювати. Джеймс радить взяти в руки телефон та перевірити повідомлення, пошту, прочитати новини, щоб активувати мозок.

Він також зазначає, що коли людина прокидається, її мозок має встигнути поступово перейти від повільних (дельта) до швидких (гамма) хвиль. Джеймс каже: «Не поспішайте, обережно вставайте з ліжка, краще послухати радіо хвилин 30, поки ваш мозок запрацює».

Сомнолог також наголошує, що це нормально перші хвилини після пробудження відчувати себе млявим і втомленим. Цей стан називається інерцією сну і відноситься до перехідного стану між сном та неспанням. Він триває приблизно 15 хвилин, тож немає нічого поганого у тому, що у цей період людина почуває себе млявою та дезорієнтованою.

Раніше ми писали, сомнолог розповів, кому не можна спати на правому боці.

Джерело: The Sun


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook