Психічні розлади прискорюють біологічне старіння людини

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, люди з важкими психічними розладами можуть померти швидше за інших.

Нове дослідження, представлене на Європейському конгресі психіатрії в Парижі, показує, що люди з психічними захворюваннями, такими як депресія, тривога та біполярний розлад, біологічно старші за свій фактичний вік.

Вчені Джуліан Мутц і Кетрін Льюїс з Королівського коледжу Лондона досліджували метаболіти крові — молекули, які утворюються в процесі метаболізму у понад 110 000 добровольців.

Вони виявили, що люди з психічними захворюваннями мали «профіль метаболітів», який вказував на те, що вони старші, ніж були насправді.

«Наприклад, у людей з біполярним розладом були маркери крові, які вказували на те, що вони були приблизно на два роки старші свого хронологічного віку», — говорить Мутц у релізі перед презентацією.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, люди з важкими психічними розладами можуть померти на два десятиліття раніше через «фізичні захворювання, яким можна запобігти».

Дослідження підкреслює можливість для лікарів відстежувати профілі метаболітів пацієнтів з психічними розладами та використовувати зміни в таких профілях для оцінки ефективності втручань у здоров’я.

Речі, які сприяють швидшому біологічному старінню людей з психічними захворюваннями:

  • відсутність фізичної активності;
  • куріння;
  • соціальна ізоляція/самотність.

Як уповільнити своє біологічне старіння? Потрібно:

  • збільшити фізичну активність;
  • відмовитися від куріння;
  • більше спілкуватися з іншими людьми.

Джерело: Lviv Media


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook