Вчені виявили несподівану користь музики при лікуванні онкохворих

Раніше вчені дослідили зв’язок між прослуховуванням улюбленої пісні і покращенням настрою, а також психічного здоров’я. Нещодавні дослідження, які провели вчені з Мічиганського державного університету, показали, що прослуховування музики також може зробити деякі ліки більш ефективними.

Результати дослідження опубліковані в журналі Clinical Nursing Research.

«Прослуховування музики схоже на безрецептурні ліки», — сказав автор дослідження Джейсон Кірнан. Він додає: «Вам не потрібен лікар, щоб їх призначати».

У той час як у попередніх дослідженнях прослуховування музики використовувалося як засіб для лікування болю та тривоги, Кірнан застосував новий підхід, вивчаючи вплив музики на нудоту, спричинену хіміотерапією.

У новому досліджені взяли участь 12 пацієнтів, які проходили хіміотерапію і які погодилися слухати свою улюблену музику протягом 30 хвилин кожного разу, коли їм потрібно було прийняти ліки від нудоти. Виявилось, що такі пацієнти менше страждали на нудоту і їх загальний стан покращився.

«Коли ми слухаємо музику, наш мозок запускає всі види нейронів», — сказав Кірнан.

За результатами іншого дослідження, після прослуховування неприємної для людини музики, пацієнти відчували більший стрес і підвищений рівень серотоніну в крові.

Джерело: MedicalXpress


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook