Науковці з’ясували, чому деякі працівники уникають перерв

Стрес і перевтома на роботі можуть стати  постійними супутниками і привести до емоційного вигоряння.

Незважаючи на стрес, втому і перенавантаження на роботі деякі працівники уникають перерв. Нещодавно вчені з’ясували, чому так відбувається.

Результати дослідження опубліковані в журналі Journal of Business and Psychology.

Вчені з Університету Ватерлоо виявили, що працівники часто продовжували працювати, незважаючи на бажання зробити паузу та відпочити. Одна з можливих причин полягає в тому, що працівники могли відчувати тиск від керівництва щодо термінів виконання роботи і поставлених планів.

«Наше дослідження показало, як співробітники та керівники можуть ефективніше використовувати перерви на роботі, потенційно покращуючи як самопочуття, так і продуктивність», — сказав автор дослідження Джеймс Бек, професор промислової та організаційної психології у Ватерлоо.

Для проведення дослідження вчені запитали 107 співробітників про причини, чому вони брали та не брали перерву. Потім вони опитували ще 287 співробітників двічі на день протягом п’яти днів щодо їхньої якості сну, втоми, проблем з продуктивністю, робочого навантаження та кількості перерв, які вони роблять щодня.

Вчені  виявили, що хоча попередні дослідження показали, що перерви можуть сприяти продуктивності працівників, вони можуть уникати перерв через тиск керівництва.

Дослідники сподіваються, що їхні висновки допоможуть покращити психічне здоров’я працівників й що на цю проблему звернуть увагу керівники. Також вони сподіваються, що майбутні дослідження вивчатимуть інші фактори, які впливають на рішення працівників щодо того, йти їм на перерву чи продовжити працювати.

Джерело: ScienceDaily


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook