Фармацевти та асистенти фармацевтів тепер будуть залучені до системи БПР

На громадському обговоренні перебуває проєкт постанови КМУ «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 14 липня 2021 р. № 725». Це один із ключових документів, що регулює питання безперервного професійного розвитку (БПР) серед медичної спільноти.

Заступниця міністра охорони здоров’я Ірина Микичак провела вже четвертий вебінар з обговорення змін у БПР із медичною спільнотою. Майже 400 учасникам у Zoom та аудиторії, що стежила за трансляцією на Youtube каналі МОЗ, було представлено та деталізовано ключові зміни, які несе проєкт постанови для медиків.

До системи БПР тепер будуть залучені не лише лікарі, а й фармацевти та медичні сестри, які працюють в державних органах та органах місцевого самоврядування, профспілках та Товаристві Червоного Хреста; професіонали та фахівці у галузі охорони здоров’я (фізичні терапевти, ерготерапевти та їх асистенти); асистенти фармацевтів; професіонали з вищою немедичною освітою, які працюють у системі охорони здоров’я (фахівці з громадського здоров’я, біологи, хіміки, психологи, капелани).

Постановою також уточнюється поняття «електронна система БПР» та детальніше виписуються вимоги до її функціонування, визначено завдання адміністратора та технічного адміністратора системи, а також передбачається затвердження МОЗом порядку функціонування системи. Крім цього, детальніше виписано порядок реєстрації провайдерів БПР та передбачено затвердження МОЗ порядку подання та розгляду скарг учасника заходу БПР на дії провайдера.

Також доповнюється і перелік заходів БПР, за участь в яких нараховуються бали, такими форматами як «електронний навчальний курс» та «участь у групах рівних».

Ці та ряд інших змін, передбачених проєктом постанови, обговорено в рамках дискусії з представниками медичної спільноти. Медики змогли поставити власні запитання щодо чинного порядку проходження БПР, а також щодо змін, які принесе постанова.

«Участь в адекватних заходах БПР, постійне навчання працівників сфери охорони здоров’я є необхідними для підтримки відповідного рівня фаховості, розвитку нових навичок і компетенцій. Це вагомий внесок у якість медичних послуг  громадянам. Тому сприяння розвитку системи БПР — пріоритетний для МОЗ напрям роботи. Зміни, що передбачені постановою, допоможуть розширити освітні можливості для медичних працівників, а також спростять процес реєстрації провайдерам», — зазначила заступниця міністра охорони здоров’я Ірина Микичак.

Джерело: Ibuhgalter.net


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook