Бджолина отрута

Бджолину отруту можна застосовувати для лікування артриту – результати досліджень

Терапія включає введення людині бджолиної отрути або вплив на людину за допомогою бджолиних укусів. Деякі дані свідчать про те, що ця терапія може допомогти людям впоратися з болем у суглобах та запаленнями, пов’язаними із запальними формами артриту.

Бджолина отрута містить безліч хімічних речовин, які можуть бути використані в медицині, включаючи різні ферменти, пептиди та аміни.

У недавньому дослідженні наводяться докази того, що бджолина отрута корисна для здоров’я. Вона має такі лікувальні властивості:

  • антибактеріальна;
  • противірусна;
  • протизапальна.

В іншому дослідженні 2020 року вивчалася ефективність бджолиної отрути у мишей зі штучно викликаним ревматоїдним артритом.

Дослідники розділили мишей на чотири групи: одна група отримувала бджолину отруту, друга отримувала препарат метотрексат, а третя група отримувала фізіологічний розчин. Четверта група – миші без ревматоїдного артриту.

Дослідження показало, що бджолина отрута та препарат метотрексат однаково ефективні для зменшення симптомів ревматоїдного артриту.

Вчені дійшли висновку, що терапія бджолиною отрутою може полегшити біль та запалення при ревматоїдному артриті. Хоча результати дослідження дають надію хворим, потрібні додатково провести дослідження, оскільки в ньому брали участь лише тварини, неясно, чи буде такий же результат у людей.

Раніше ми писали, бджолина отрута допоможе доставляти ліки прямо в мозок.

Джерело: MedicalNewsToday


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook