Силові тренування знижують ризик передчасної смерті майже від будь-яких хвороб

Силові тренування впливають на організм краще, ніж звичайне кардіо чи аеробіка.  До такого висновку прийшли вчені з національного інституту раку в США.

Результати дослідження опубліковані в журналі British Journal of Sports Medicine.

Американські вчені перевірили, як впливають силові тренування і аеробіка на загальний стан людини. У дослідженні взяли участь понад 154.000 людей. Виявилось, що силові тренування знижували ризик передчасної смерті від будь-яких хвороб, в т.ч. і від серцево-судинних хвороб.

Але, згідно з результатами дослідження, ці вправи не захищали від розвитку онкологічних захворювань.

Дослідження було зосереджено лише на обтяженнях, але існують і інші типи вправ для зміцнення м’язів, наприклад, гімнастика.

«Наш висновок про те, що ризик передчасної смерті був найнижчим у тих, хто займався вправами з обтяженнями показує, як важливо для людини зміцнення м’язів. Людям похилого віку, можливо, потрібно додати силові тренування до своїх програм для покращення самопочуття», – кажуть вчені.

Зазначається, що учасники, які просто «тягали залізо» і тренували м’язи, не зменшили ризик розвитку серцево-судинних хвороб. Тільки поєднання аеробіки (біг, плавання, йога, пілатес та ін.) і силових навантажень мало помітний ефект на серцево-судинну систему.

Джерело: MedicalXpress


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook