Щеплення від грипу за медичними показниками рекомендоване 4,7 млн українцям

Цього року до України планують завезти понад 340 тис. доз вакцин від грипу.

Про це повідомляє Михайло Радуцький в своєму Телеграм-каналі.

Зазначається, що у жовтні традиційно розпочнеться сезон захворювання на грип. За даними ЦГЗ, очікується, як і минулого року, циркуляція 4-х вірусів. Ці штами увійшли до складу чотиривалентних вакцин проти грипу, які планують використовувати в Україні. Вакцинація рекомендована українцям за станом здоров’я та медичними показниками.

«МОЗ визначив, що щеплення від грипу за станом здоров’я та медичними показниками рекомендоване 4,7 млн українцям», – повідомив Михайло Радуцький.

Він зазначив, що через воєнний стан та обмежене фінансування державних закупівель критична необхідність вакцинації груп ризику встановлена на рівні 250 тис. доз. До групи ризику віднесли медиків, працівників ЗСУ, МВС, СБУ та вагітних жінок. Вони відповідно до заявок від сімейних лікарів зможуть отримати щеплення від грипу безоплатно.

«Профільне міністерство звернулось до міжнародних партнерів з проханням поставити нам вакцини від грипу як гуманітарну допомогу. Досягнуто домовленостей про постачання 163 тис. доз вакцини «Ваксігрип» від компанії «Санофі». Очікуваний термін поставки – 1 жовтня. Також в межах проекту PIVI очікується 10 жовтня поставка 30 тис. доз «Ваксігрип». Загалом нам поставлять 193 тис. доз вакцин проти грипу в якості допомоги», – зазначив Михайло Радуцький.

Також він нагадав, що вакцинація від грипу не входить до календаря обов’язкових щеплень, тому держава не покриває витрати. В деяких аптеках вже є вакцина «Ваксігрип». Її вартість майже не відрізняється від минулорічної – 300-400 грн.

Раніше ми писали, у МОЗ розповіли, як українцям отримати щеплення проти грипу у інших країнах.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook