вимкнули світло

Психолог дала поради, як витримати тривалі відключення світла

По всій Україні продовжують застосовувавти графіки відключення електроенергії на тлі зростання дефіциту потужності.

Психолог Олена Щербань розповіла, як витримати тривалі відключення світла, які реакції організму є нормою, а також про те, чим себе краще зайняти за відсутності електропостачання.

Про це повідомляє Факти Здоров’я.

Українцям психолог дала такі поради:

1. Не бійтеся, якщо плани доведеться міняти. Відключення електрики на тривалий час не дає нам можливості зателефонувати або написати повідомлення, приготувати сніданок, вмитися, прийняти душ, переглянути новини. Повне або часткове скасування довготривалих або короткострокових планів психологи називають фрустрацією, яка веде до відповідної реакції психіки. Це норма, і це не повинно вас лякати, запевняє психолог.

2. Бурхлива реакція на ситуацію вашої психіки – це нормально. За словами Олени, реакція на відключення світла у всіх різна. Комусь хочеться усамітнитися,  комусь обов’язково потрібне спілкування, а когось тягне попоїсти. У будь-якому разі такі реакції – відповідь організму на стрес. І їх не потрібно плутати з депресією – повним закриттям від світу, усвідомленим відключенням від контакту із собою та навколишнім світом.

3. Стежте за своїми думками

Якщо ви прокинулися вранці, а в квартирі немає світла і вас при цьому відвідують похмурі думки про те, що жити зовсім не хочеться і все приречене на провал – це дуже небезпечний синдром. Такі думки психологи трактують як відсутність підтримки зовні, і людині нема на що спиратися всередині. А бажання залишитися уві сні – це захисний механізм психіки, спрямований на те, щоб простіше пережити життєві складнощі.

Якщо ж у вас з’явилися думки про те, що не хочеться жити, обов’язково зверніться до психолога.

4. Найнебезпечніша ізоляція – соціальна. Тривалі відключення світла і мобільного зв’язку – величезне випробування для нашої психіки. У наявності ще більша соціальна ізоляція, ніж під час пандемії. Крім того, якщо за часів коронавірусу багато хто міг працювати віддалено, то при відключенні світла – така можливість зникла. Таким чином багато хто залишився ще й без можливості працювати і заробляти.

5. Танцюйте в темряві. Психолог радить за відсутності світла більше рухатися, отримувати позитивні емоції, хоч би як це було складно в такій ситуації. Прекрасним способом розрядки і виходу енергії є танці. Ви можете завчасно зберегти в телефоні уроки танцю і під час відключення світла розучувати нові па.

Джерело: Факти Здоров’я


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook